Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Piątkowe skoki w Zakopanem storpedowane. Niespodziewany lider Polaków w przerwanym treningu

Zbyt silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie treningów w Zakopanem. Nie odbędą się też kwalifikacje. Swoje skoki zdołało oddać zaledwie 47 zawodników. Najlepiej spośród Polaków spisał się Stefan Hula.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stefan Hula WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Stefan Hula
Aż 70 zawodników znalazło się w obsadzie treningów i kwalifikacji konkursu w Zakopanem. W tym gronie znalazło się aż jedenastu reprezentantów Polski. Nie obyło się jednak bez zamieszania z wynikami testów na koronawirusa. W ostatniej chwili zgodę na start otrzymali Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Problemem był także silny i kręcący wiatr. W początkowej fazie zawodnicy regularnie ściągani byli z belki startowej. Później nieco się uspokoiło, ale w dalszym ciągu wiało z różnych kierunków. Miało to odzwierciedlenie w punktach odejmowanych z tego tytułu.

Nie najlepiej spisała się grupa krajowa. Przyzwoity skok oddał jedynie Tomasz Pilch, który wylądował na 117. metrze. Odpalił za to Stefan Hula. Najstarszy zawodnik w kadrze uzyskał 131 metrów i objął prowadzenie, które stracił dopiero na rzecz Michaiła Nazarowa.

Niebezpiecznie zrobiło się, gdy w powietrzu znalazł się Aleksander Zniszczoł. Zachwiało nim w locie, wskutek czego skoczył zaledwie 93,5 metra. Nieźle skoczyli za to Jakub Wolny i Paweł Wąsek, choć pomógł im - podobnie jak Huli - wiatr pod narty.

Pierwszy trening przeciągał się coraz mocniej. W ciągu godziny swoje skoki oddało niespełna 50 zawodników. Wszystkiemu winny był wiatr, który momentami osiągał nawet 6-7 m/s w górnej części zeskoku. W międzyczasie, przed próbą Gregora Deschwandena, rozbieg skrócono o dwie belki.

Kilkukrotnie belkę opuścić musiał Junshiro Kobayashi. Przed jego próbą nastąpiła przerwa, która bardzo mocno się przeciągała. Organizatorzy dokładali jednak starań, aby doprowadzić trening do końca.

Pogoda nie dawała jednak za wygraną i ostatecznie pierwszy trening anulowano, drugi został odwołany, podobnie jak i kwalifikacje. Po skokach 47 z 70 zawodników najlepszy z Polaków był Stefan Hula, który zajmował 7. miejsce. Na 9. pozycji sklasyfikowany był Jakub Wolny.

Wyniki Polaków w przerwanym treningu w Zakopanem (po skokach 47 z 70 zawodników):

Miejsce Zawodnik Kraj Odległość Nota
7. Stefan Hula Polska 131 60,3
9. Jakub Wolny Polska 128,5 55,3
12. Paweł Wąsek Polska 124,5 50,9
17. Andrzej Stękała Polska 121,5 46,7
26. Tomasz Pilch Polska 117 39,6
31. Jan Habdas Polska 112 34,2
33. Maciej Kot Polska 108,5 28,2
35. Kacper Juroszek Polska 102 25,3
42. Klemens Murańka Polska 98 8,9
43. Aleksander Zniszczoł Polska 93,5 7,9
- Piotr Żyła Polska - -

Czytaj także:
Puchar Świata w Zakopanem bez gwiazd. Oto lista nieobecnych
Ogromny niepokój w kadrze skoczków tuż przed igrzyskami. To będzie ostateczny termin

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: solówka a la Messi! Mijał rywali jak tyczki


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Czy Stefan Hula powinien wystąpić w konkursie drużynowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×