Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Niespodziewany kandydat do wyjazdu na igrzyska?! Polak wystrzelił na treningu

Stefan Hula w piątek podczas 1. treningu przed konkursem PŚ w Zakopanem był najlepszy z reprezentantów Polski. W wywiadzie dla TVP Sport skoczek był pytany o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Stefan Hula podczas treningu w Zakopanem PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula podczas treningu w Zakopanem
- Stefan Hula na igrzyskach olimpijskich Pekin2022! Pasuje mi to - tak dziennikarz TVP Sport, Filip Czyszanowski, rozpoczął wywiad z zawodnikiem klubu KS Eve-nement Zakopane. - Mnie by też pasowało! - odpowiedział Hula.

35-latek zaprezentował się bardzo dobrze podczas 1. treningu przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego w ramach PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem. Silny wiatr storpedował jednak trening (również piątkowe kwalifikacje), w którym swoje próby oddało tylko 47 (z 70) skoczków.

Najstarszy zawodnik w kadrze Polski uzyskał 131 metrów na Wielkiej Krokwi i była to najlepsza odległość w polskiej ekipie. Hula w pokonanym polu pozostawił m.in. Jakuba Wolnego czy Pawła Wąska, którzy również liczą na wyjazd do Pekinu. Jedynym z Biało-Czerwonych, który nie oddał w piątek żadnego skoku był Piotr Żyła.

- Trzeba swoje robić i skakać dobrze. Pewnie, że chodzą mi po głowie igrzyska olimpijskie. Każdemu chodzą po głowie. To jest marzenie każdego, by wystąpić na igrzyskach. Reprezentować swój kraj, walczyć o jak najlepsze miejsca - podkreślił Hula.

Brązowy medalista ZIO 2018 w drużynie zdaje sobie sprawę z tego, że do tej pory sezon nie był dla niego udany. - Teraz jest trochę lepiej. Na zgrupowaniu w Planicy moje skoki były już na dobrym poziomie. Dzisiaj, po tym jednym skoku, mogę powiedzieć, że jest okej. W zawodach będzie trzeba to potwierdzić - podsumował dla TVP Sport.

Zobacz:
Wiatr storpedował skoki w Zakopanem. Jaka pogoda w sobotę i niedzielę?
Znamy nowy program zawodów w Zakopanem

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • yes Zgłoś komentarz
  Czy wystarczy raz pokazać się na niepełnym treningu na swojej skoczni i pojechać na igrzyska? Czy jeżeli piłkarz na treningu rezerw strzeli dobrze karnego lub wzorowo kilku kiwnie, to
  Czytaj całość
  Nawałka lub inny trener (na przykład Piasta) wystawi jego na ważny mecz? Może jednak jest to sposób na załatanie dziury lub dobry wynik?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×