Polacy nie wykorzystali szansy w Pucharze Kontynentalnym. Dominacja Słoweńców

W sobotę odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Oba padły łupem Słoweńców, w obu Polacy nie wykorzystali swoich szans na podium.

PS
Jakub Wolny PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jakub Wolny
36 zawodników znalazło się na liście startowej konkursów Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. W stawce sześciu reprezentantów Polski, ale także dobrze znani przedstawiciele Norwegów, Austriaków, Słoweńców, czy Niemców. Sobota była dla skoczków dość wymagająca, bo w sumie odbyły się dwa konkursy.

W pierwszym triumfował Ziga Jelar (125 i 132 metry) - przed dwoma Norwegami - Andersem Haare (124 i 134 metry) i Joacimem Oedegaardem Bjoerengem (124,5 i 132 metry). Pierwotnie zwyciężył Anze Semenic, który miał zdecydowanie wyższą notę od Jelara. Po zawodach został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Na półmetku pierwszych zmagań drugie miejsce zajmował Kacper Juroszek (129 metrów). W finałowej rundzie uzyskał 127,5 metra i ostatecznie spadł na ósme miejsce. W drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali Jakub Wolny (121,5 i 122,5 metra), Aleksander Zniszczoł (119,5 i 121 metrów) i Maciej Kot (120 i 121,5 metra).

Słabiej poradzili sobie natomiast Klemens Murańka (122 i 113 metrów) i Andrzej Stękała (122 i 100,5 metra). Obaj znaleźli się pod koniec trzeciej dziesiątki.

W drugim konkursie również zwyciężył reprezentant Słowenii - tym razem Domen Prevc. Choć na półmetku był dopiero 11., w drugiej serii huknął 132 metry i awansował na szczyt klasyfikacji. Prevc o 0,4 punktu wyprzedził Philippa Raimunda (133 i 123,5 metra) i o cztery punkty Zigę Jelara (119 i 131,5 metra).

Tym razem Jakub Wolny nie wykorzystał szansy, by zająć miejsce na podium. Po pierwszej rundzie był drugi (132,5 metra), ale w finale skoczył tylko 118 metrów i spadł na siódmą lokatę. Dwa miejsca niżej sklasyfikowany został Andrzej Stękała (124 i 121,5 metra).

W drugiej dziesiątce znaleźli się Kacper Juroszek (117 i 120,5 metra) i Klemens Murańka (120,5 i 110 metrów). 26. lokatę zajął Aleksander Zniszczoł (108 i 110 metrów), a Maciej Kot zakończył zawody po pierwszej serii (101 metrów).

W niedzielę, w Iron Mountain, odbędzie się trzeci konkurs.