Świetne występy polskich skoczków na treningu. Kamil Stoch na podium

Sześciu Polaków zaprezentowało się z korzystnej strony podczas treningu przed piątkowymi kwalifikacjami i konkursem w Lahti. Najwyżej z Biało-Czerwonych uplasował się Kamil Stoch, który zajął 2. miejsce.

MG
Kamil Stoch Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Po rywalizacji na igrzyskach olimpijskich, światowa czołówka wróciła do rywalizacji w Pucharze Świata. Na skoczni Salpausselka w Lahti trenowało 68 zawodników z 17 reprezentacji, którzy przystąpią do kwalifikacji. Wśród nich było sześciu Polaków, których skoki treningowe spokojnie dawałyby awans do czołowej pięćdziesiątki.

Każdy z Polaków po swoim skoku był w ścisłej czołówce. Bardzo dobrym skokiem popisał się Kamil Stoch, który skacząc 121 metrów zajął 2. miejsce, przegrywając jedynie z Cene Prevcem. Trzecią najlepszą notę wśród wszystkich, którzy wystąpili na treningu uzyskał Manuel Fettner.

Udany skok zaliczył młody Kacper Juroszek, który po dobrych występach w Pucharze Kontynentalnym otrzymał szansę rywalizacji w Pucharze Świata i wylądował na 114. metrze i zajął miejsce w czołowej trzydziestce - 28. miejsce w konkursie byłoby na pewno traktowane jako sukces młodego Polaka, który był wyżej niż Stefan Hula (39. pozycja).

Jeszcze lepiej spisał się Paweł Wąsek. Najmłodszy z naszych olimpijczyków zakończył trening na 12. pozycji. Niedługo po nim skakał Dawid Kubacki, który podobnie jak Stoch uplasował się w pierwszej dziesiątce i zakończył jako siódmy.

Na treningu gorzej spisała się ścisła czołówka. Halvor Egner Granerud, Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger zajęli odpowiednio miejsca 18-20.

Kwalifikacje do konkursu w Lahti rozpoczną się o godzinie 15:30, natomiast piątkowy konkurs zaplanowany jest na godzinę 17:00. W sobotę czeka nas rywalizacja drużynowa, a w niedzielę drugi turniej indywidualny.