Dyskwalifikacja! Nie dopuścili Polaka do startu

Fatalne wieści z Oberstdorfu. Andrzej Stękała został zdyskwalifikowany w serii kwalifikacyjnej. Nie dopuszczono go nawet do startu.

PS
Andrzej Stękała Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
Andrzej Stękała zajął 26. miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Nie obyło się wówczas bez przygód, bo polski skoczek... zapomniał zabrać kombinezonów z hotelu.

W serii próbnej wystąpił w kombinezonie pożyczonym od Dawida Kubackiego. W międzyczasie fizjoterapeuta polskiej kadry pojechał do hotelu po kombinezony Stękały. W efekcie nasz zawodnik po raz trzeci w sezonie 2021/22 zdobył punkty Pucharu Świata.

Niestety, w niedzielę nie dopisze kolejnych. W roli głównej znów kombinezon. Tym razem Stękała został zdyskwalifikowany właśnie ze względu na nieprzepisowy strój.

Co ciekawe, dyskwalifikacja nastąpiła jeszcze na górze skoczni. 26-latek w ogóle nie został dopuszczony do startu.

Sezon 2021/22 nie układa się po myśli Stękały. Do klasyfikacji generalnej PŚ zdobył w sumie osiem punktów i zajmuje odległe, 63. miejsce.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)