Ci skoczkowie nie wykorzystali swojego talentu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ciężka praca, determinacja i talent to połączenie, które w sporcie gwarantuje sukces. Niestety, zdarza się, że sportowcy nie wykorzystują tego ostatniego z czynników. Jakich skoczków stać było na znacznie więcej?

1
/ 7
Fot. PAP/ADAM HAWAŁEJ
Fot. PAP/ADAM HAWAŁEJ

O mistrzu świata juniorów z 2003 roku mówiło się, że ma być następcą samego Adama Małysza. Doszukiwano się podobieństw pomiędzy dwoma zawodnikami i twierdzono, że pod względem talentu Rutkowski w żadnym stopniu nie ustępuje skoczkowi z Wisły. Niestety jednak, kibice skoków nie zostali świadkami dalszych sukcesów Polaka. Z powodu problemów z dyscypliną i zbyt częstego zaglądania do kieliszka Rutkowski nie był w stanie wykorzystać swojego potencjału i przedwcześnie zakończył karierę.

2
/ 7

Tym razem to nie rozrywkowy tryb życia ani brak pokory sprawił, że zmarnował się duży talent. Fin notorycznie zmagał się z poważnymi kontuzjami, które wymuszały przerwy w startach i treningach, a nawet zawieszenie kariery na cały sezon. Happonen, mimo chęci, nie był w stanie osiągać sukcesów na miarę jego talentu.

3
/ 7

Legenda skoków narciarskich także może mówić o wielkim pechu. Austriak, będąc bardzo młodym i niezwykle obiecującym zawodnikiem, upadł podczas treningu w St.Moritz i doznał kontuzji kolana, która wymusiła zakończenie kariery w wieku... 21 lat. Ze sportem zawodowym Innauer żegnał się już jednak jako mistrz świata i mistrz olimpijski z Lake Placid.

4
/ 7

W ślady ojca poszedł Mario Innauer. Niestety skoczek, podobnie jak jego rodzic, także nabawił się kontuzji, która najpierw uniemożliwiła trenowanie, a później przyczyniła się do przedwczesnego zakończenia kariery. Biorąc pod uwagę fakt, że Austria to kraj  bogaty w utalentowanych zawodników, brak w Pucharze Świata Innauera juniora nie był aż tak bardzo zauważalny w jego ojczyźnie.

5
/ 7

Fin jest kolejnym przykładem na to, że sport i hulaszczy tryb życia nie idą w parze. Olli mógł osiągnąć znacznie więcej niż mu się udało, ale zamiast rozwijać i w pełni wykorzystywać swój talent, wolał imprezować. Szkoda.

6
/ 7

Choć Pauli ma polskie korzenie, reprezentował Austrię, i to w czasach, gdy skoczkowie z tego kraju święcili triumfy niemalże na wszystkich skoczniach świata. Otrzymanie szansy na "zaistnienie" było więc podwójnie trudne. Jakby tego było mało, Pauli upadł podczas jednego z treningów, doznając poważnych obrażeń. Powrócił do zdrowia, ale nie do wcześniejszej formy. W efekcie, mając tylko 21 lat zakończył karierę.

7
/ 7
CHRISTOF STACHE / AFP
CHRISTOF STACHE / AFP

O ile w Austrii można mówić o "klęsce urodzaju", o tyle Finlandia w ostatnich latach może narzekać na brak wyników i obiecujących skoczków. Nadzieje fińskich kibiców rozbudził jakiś czas temu Larinto, którego szybko okrzyknięto jednym z najbardziej utalentowanych skoczków młodego pokolenia. Niestety, poważne, nawracające się kontuzje krzyżują szyki ambitnego skoczka. Z powodu wielu niepowodzeń i problemów ze zdrowiem Fin rozważał nawet zakończenie kariery.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)