TOP10 Polaków na MŚJ - od Pochwały do Rutkowskiego, bez Małysza i Stocha!

W gronie dziesięciu najlepszych Polaków na mistrzostwach świata juniorów nie ma takich skoczków jak: Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Dawid Kubacki. A kto jest wśród tej dziesiątki?

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

10. Tomasz Pochwała

Małysz w 1995 roku zajął dziesiątą lokatę na MŚJ. Kilkanaście dni później uplasował się na dziesiątym miejscu światowego czempionatu seniorów jako siedemnastolatek. Stoch był ósmy w 2005 roku. Po pierwszej serii znajdował się na drugim miejscu, ale w następnym skoku zaliczył upadek. Na 13. pozycji został wtedy sklasyfikowany Żyła. Rok wcześniej tę samą lokatę zajął Hula. W trzech indywidualnych konkursach MŚJ uczestniczył Kubacki, który zawsze odpadał po pierwszej rundzie. Największy polski nieobecny na MŚJ, biorąc pod uwagę rezultaty osiągnięte wśród seniorów, to Jan Ziobro - zwycięzca konkursu PŚ w Engelbergu i ósmy zawodnik MŚ 2015 na normalnym obiekcie. Gdy był juniorem, lepsze notowania mieli: Jakub Kot, Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus i Andrzej Zapotoczny. Tyle o nieobecnych, teraz czas na najlepszych.

Zaczynamy od Pochwały. W 2001 roku w Karpaczu uplasował się na szóstej pozycji. Lepszym wynikiem wśród Polaków w historii MŚJ mógł pochwalić się wówczas jedynie Wojciech Skupień.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)