PŚ: Świetne loty w Planicy. Polacy z rekordami życiowymi

Piątkowe zmagania indywidualne na Letalnicy, które wygrał Robert Kranjec, stały na bardzo wysokim poziomie. W obu seriach większość skoczków przekroczyła znacznie 200. metr. Trzech Polaków, m.in. Maciej Kot i Dawid Kubacki, pobiło swoje życiówki.

Szymon Łożyński

Maciej Kot - 4,5

W czwartek zawodnik AZS-u Zakopane był największym pechowcem w polskiej kadrze, bowiem zajął 31. miejsce i nie zdobył pucharowych punktów. Dzień później Maciej Kot powetował sobie to niepowodzenie. Piątkowe zmagania Polak rozpoczął od wygrania kwalifikacji. Sam konkurs, główny zainteresowany ukończył na 17. miejscu. Nasz reprezentant może być zadowolony ze wszystkich trzech skoków, bowiem w każdym przekroczył 210. metr. Z pewnością najwięcej frajdy przyniósł Kotowi lot w eliminacjach (219,5 metra), który jest dla 25-latka nowym rekordem życiowym.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Treningi, kwalifikacje i wyścig 2016 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX na żywo tylko w Eleven Sports. SPRAWDŹ, gdzie oglądać kanał.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)