"Kosztowny rozwód". Zarobił grube miliony i został bankrutem

Mark Allen wyjawił w mediach, że musiał ogłosić bankructwo. Powód? Nadmierne wydatki i sprawa rozwodowa gwiazdy snookera z Irlandii Północnej.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mark Allen Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Mark Allen
Ogłoszenie bankructwa w 2021 r. było dla mnie jedyną opcją - przyznał publicznie Mark Allen, jeden z czołowych zawodników snookera na świecie.

Jak to możliwe, że zawodowy snookerzysta, który zarobił w karierze 3,5 mln funtów (ok. 19,3 mln złotych), popadł w tarapaty finansowe?

- Wydałem pieniądze tak szybko, jak je zarobiłem. Zgubiły mnie wystawny styl życia i kosztowny rozwód z byłą już żoną. Aktualnie mieszkam w wynajętym domu, co jest dla mnie nieco krępujące i zawstydzające - dodał sportowiec z Irlandii Północnej w wywiadzie dla BBC Northern Ireland.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: plaża na Florydzie, a tam Polka. Zachwytom nie ma końca
36-letni Allen w swojej karierze wygrał sześć turniejów rankingowych i był m.in. półfinalistą mistrzostw świata. Dziś bardzo żałuje tego, że nie pomyślał o tym, by zabezpieczyć finansowo swoją przyszłość.

- Gdybym tylko mógł cofnąć czas, to wydawałbym rozsądniej pieniądze. Teraz muszę wynajmować lokum. Trochę wstyd jak na snookerzystę nr 10 na świecie (pod względem zdobytych "setek" w profesjonalnych turniejach - przyp. red.) - podsumował gracz, który w gronie zawodowców rywalizuje od 2003 r.

Zobacz:
Wielka potęga na skraju bankructwa. To rywale Polaków
Prawie zbankrutowała. Piękna zawodniczka wybrała inną ścieżkę kariery

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×