W rywalizacji z "wschodzącą gwiazdą chińskiego snookera" nasz reprezentant od początku skazany był na porażkę. Piętnastoletni snookerzysta od początku turnieju prezentuje się bowiem znakomicie, bez problemu odnosząc zwycięstwa i konstruując stupunktowe brejki. W fazie grupowej reprezentant gospodarzy wygrał wszystkie siedem spotkań, tracąc w nich zaledwie sześć brejków. Równie bezbłędny był również w pierwszej rundzie fazy pucharowej, w której z łatwością ograł swojego rodaka Huanga Jiahao 5:1.
Takim samym wynikiem zakończyło się również spotkanie w 1/16 finału. Zhao Xintong od początku narzucił polskiemu snookerzyście piekielnie trudne warunki, pewnie wygrywając cztery pierwsze frejmy. Przebudzenie naszego reprezentanta nastąpiło dopiero w piątej partii, którą Stefanów wygrał pewnie 69:38. Na zwycięską pogoń było już jednak za późno. W kolejnym frejmie Polak nie zdołał wbić ani jednej bili, przegrywając gładko 79:0 i w całym meczu 5:1.
Pomimo porażki z chińskiego Wuxi Polak będzie mógł wrócić z podniesioną głową. Miejsce w gronie szesnastu najlepszych snookerzystów na świecie jest bowiem największym sukcesem w jego dotychczasowej karierze. Przed dwoma laty, podczas mistrzostw świata w irlandzkim Letterkenny, Adam Stefanów zakończył rywalizację już w 1/64 finału, przegrywając z Anglikiem - Dylanem Murray’em.
Oprócz pogromcy Stefanowa w ćwierćfinale znalazło się jeszcze trzech Chińczyków - Lu Haotian, Zhou Yuelong oraz Zhu Yinghui. W gronie ośmiu najlepszych snookerzystów jest także reprezentant Tajlandii, Izraela, Indii oraz... jedyny Europejczyk - Anglik Hammad Miah.
Wyniki Polaka:
Adam Stefanów - Boonyqrit Keattikun 5:2
Zhao Xintong - Adam Stefanów 5:1
(73:43, 82:28, 71:26, 70:52, 38:69, 79:0)
Mecze ćwierćfinałowe (według czasu polskiego):
21.07, godz. 4:00 Zhao Xintong - Hammad Miah
21.07, godz. 4:00 Zhu Yinghui - Ratchayothin Yotharuck
21.07, godz. 4:00 Lu Haotian - Lalrina Rentheli
21.07, godz. 4:00 Zhou Yuelong - Shahar Ruberg