Snooker. Olbrzymia sensacja na MŚ! Legendarny Ronnie O'Sullivan przegrał z amatorem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nigel French - PA Images / Na zdjęciu: Ronnie O'Sullivan
Getty Images / Nigel French - PA Images / Na zdjęciu: Ronnie O'Sullivan
zdjęcie autora artykułu

To największa niespodzianka w historii mistrzostw świata w snookerze. Wielokrotny mistrz Ronnie O'Sullivan przegrał z pierwszym amatorem na turnieju tej rangi, Jamesem Cahillem.

W tym artykule dowiesz się o:

"To jeden z największych sportowych wstrząsów" - pisze "The Guardian". 43-letni Ronnie O'Sullivan w I rundzie tegorocznych mistrzostw świata w Sheffield przegrał z pierwszym amatorem w historii snookerowego mundialu, o 20 lat młodszym, Jamesem Cahillem.

Mecz rozpoczął się w poniedziałek. Po pierwszej sesji legendarny Brytyjczyk przegrywał 4:5, a spotkanie dokończono we wtorek. Pięciokrotny mistrz świata zdołał doprowadzić do remisu 8:8, ale ostatecznie przegrał 8:10.

W ostatnich dniach O'Sullivan zmagał się z bezsennością. - Moje kończyny są bardzo ciężkie. Jestem wyczerpany, nie mam energii, czuję się fatalnie - mówił na łamach BBC.

Moment zwycięstwa Cahilla:

Czytaj teżF1: nie milkną plotki ws. Williamsa. "To najlepszy moment na kupowanie zespołu"

O'Sullivan uznawany jest za jednego z najlepszych snookerzystów w historii. W 2019 roku Brytyjczyk pokazywał się z bardzo dobrej strony i do mistrzostw podchodził z numerem 1 w światowym rankingu. Jego rywal nie jest nawet klasyfikowany po tym jak stracił status profesjonalisty 2 lata temu.

O'Sullivan wygrywał mistrzostw świata 5-krotnie. Tylko trzech snookerzystów może pochwalić się lepszym osiągnięciem. Jednocześnie 43-latek po raz pierwszy nie awansował choćby do ćwierćfinału imprezy od 2014 roku.

Czytaj teżMundial 2022. Katar - departament przyszłości

W drugiej rundzie Cahill zmierzy się z Stephenem Maguire.

ZOBACZ WIDEO The Championship: Leeds United przegrało niesamowicie ważny mecz! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: