WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch największymi nadziejami kibiców na medal w Soczi

Justyna Kowalczyk (90,3 proc. pytanych) oraz Kamil Stoch (77,0 proc) mają największe szanse na medal XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi - wynika z badania Pentagon Research.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W badaniu Pentagon Omnibus ankietowani ocenili szanse na zdobycie medalu podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi przez reprezentantów Polski. Oprócz wymienionej dwójki sportowców Polacy wierzą także w drużynę mężczyzn w skokach narciarskich, na którą swój głos oddało 43,4 proc. respondentów. Dyscypliny, w których według ankietowanych nasi reprezentanci mają największe szanse to wspomniane biegi narciarskie, skoki narciarskie, a także biathlon i łyżwiarstwo szybkie.

Polacy wiążą duże nadzieje z występami naszych sportowców na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich, ponieważ zaproponowana odpowiedź jakoby nasi zawodnicy nie mieli szans na zdobycie ani jednego medalu, nie została udzielona przez ani jednego ankietowanego wśród zważonej próby osób, które są zainteresowane sportem.

Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI), realizacja badania miała miejsce w dniach 12-17 stycznia 2014, próba 373 respondentów. Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat. Brano pod uwagę odpowiedzi respondentów, którzy zadeklarowali swoje zainteresowanie sportem.

- Polacy wiążą duże nadzieje z występami naszych sportowców na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich, ponieważ zaproponowana odpowiedź jakoby Polscy zawodnicy nie mieli szans na zdobycie ani jednego medalu nie została udzielona przez ani jednego ankietowanego wśród zważonej próby osób, które są zainteresowane sportem. To bardzo pozytywna informacja. Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch to zdecydowani liderzy reprezentacji Polski na ZIO w Soczi, a także faworyci do zdobycia medali w swoich dyscyplinach, dlatego też oczekiwania kibiców wobec nich są uzasadnione - skomentował wyniki badania Adam Pawlukiewicz, project manager w Pentagon Research.Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • nowa 0
  tutaj chyba góruje popularność
  klossh92 Justyna w obecnej sytuacji stanowi gwarancję medalu? Tak samo, jak ciekawe jest przyznanie drużynie skoczków zdecydowanie większych szans niż zespołowi panczenistek.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • nowa 0
  nie tylko Justyna i Kamil ja czekam na dobry występ panczenistów(tutaj będę rozczarowana jak medalu nie będzie)i biathlonistek no i czarny koń jakiś musi być
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Badger 0
  Kazdy medal Justyny na pewno zadowoli:)tymbardziej ze ma kontuzje ale wierzyc trzeba w nasza nadzieje na medal:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)