Wtorek w Soczi: Bez polskich gwiazd

We wtorek na olimpijskich arenach w Soczi wystąpi siedmioro reprezentantów Polski. Żaden z biało-czerwonych nie ma większych szans na osiągnięcie sukcesu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Teoretycznie wtorek dla polskich kibiców będzie jednym z najnudniejszych dni na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi. Polacy, którzy we wtorek zaprezentują się na olimpijskich arenach nie należą do gwiazd w swoich dyscyplinach sportu. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią alpejki. Już o 6:30 czasu polskiego rozegrany zostanie pierwszy przejazd w slalomie gigancie. O jak najlepszy wynik walczyć będą Maryna Gąsienica-Daniel i Karolina Chrapek.

Obie zawodniczki miały już okazję do startów w Rosa Khutor Alpine Center, lecz obie nie mogą zaliczyć swoich występów do udanych. Zarówno Gąsienica-Daniel, jak i Chrapek nie ukończyły swoich przejazdów w supergigancie. Chrapek startowała również w zjeździe (33. miejsce) i superkombinacji (17. lokata). O godzinie 10:00 zostanie rozegrany drugi przejazd w slalomie gigancie.

O 7:30 do rywalizacji przystąpią specjaliści od snowcrossu. Pierwotnie konkurencja ta miała zostać rozegrana w poniedziałek, lecz z powodu mgły organizatorzy postanowili przesunąć ją na wtorek. W pierwszej fazie eliminacji pojadą Maciej Jodko i Mateusz Ligocki. By znaleźć się w finale snowboardziści będą musieli pokonać rywali w trzech biegach.

Po porannych emocjach na stoku i snowparku przyjdzie czas na short track. W tej dyscyplinie na igrzyskach olimpijskich w Soczi mamy jedną przedstawicielkę, a jest nią Patrycja Maliszewska. Polka o godzinie 10:30 rozpocznie walkę w ćwierćfinale wyścigu na 1000 metrów.

Również na 10:30 zaplanowano rozpoczęcie konkursu kombinacji norweskiej. Specjaliści od tej konkurencji najpierw udadzą się na dużą skocznie, gdzie każdy z nich odda po jednym konkursowym skoku. Następnie różnica w notach przeliczona zostanie na czas i od godziny 13:00 zawodnicy będą walczyć o medale w biegu na 10 kilometrów. W zawodach wystąpi Adam Cieślar.

Jako ostatni z Polaków we wtorek kibicom zaprezentuje się Sebastian Druszkiewicz. Polak wystąpi w wyścigu panczenistów na 10000 metrów. Druszkiewicz będzie rywalizował już w pierwszej parze, a w zawodach wystąpi czternastu zawodników. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 14:00.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Program niedzielnych startów Polaków w olimpijskich finałach:
6:30 - narciarstwo alpejskie: slalom gigant kobiet - pierwszy przejazd (Gąsienica-Daniel, Chrapek)
7:30 - snowcross: 1/8 finału turnieju mężczyzn (Jodko, Ligocki)
10:00 - narciarstwo alpejskie: slalom gigant kobiet - pierwszy przejazd (Gąsienica-Daniel, Chrapek)
10:30 - short track: wyścig na 1000 m (Maliszewska)
10:30 - kombinacja norweska: konkurs skoków na dużej skoczni (Cieślar)
13:00 - kombinacja norweska: bieg na 10 km (Cieślar)
14:00 - łyżwiarstwo szybkie: wyścig na 10000 m (Druszkiewicz)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×