Jaroslav Zhmudenko wraca do LOTTO Superligi

Po sześcioletniej przerwie Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko wraca do LOTTO Superligi. W sezonie 2015/16 zdobył złoto z Olimpią-Unią Grudziądz, a teraz podpisał kontrakt z Sokołowem SA Jarosław.

Sportklub Polska
Sportklub Polska
Jaroslav Zhmudenko Materiały prasowe / Sportklub / Jaroslav Zhmudenko

Zhmudenko ostatnio grał w ekipie Top Spin Messina Fontalba, z którą wywalczył mistrzostwo Włoch. Na początku rozgrywek 2021/22 klub z Italii spotkał się z Dekorglassem Działdowo w pierwszej rundzie grupowej Ligi Mistrzów. Mecz odbył się podczas turnieju w Rosji, gdzie Dekorglass wygrał 3:0. Jaroslav Zhmudenko przegrał z Patrykiem Chojnowskim 2:3 i 4-6 w ostatnim secie.

Reprezentant Ukrainy jest trzecim nowym zawodnikiem pozyskanym przez klub z Jarosławia. Prezes Kamil Dziukiewicz wcześniej zakontraktował Irańczyka Amirrezę Abbasiego oraz Alana Kulczyckiego.

W przeszłości w Olimpii-Unii w LOTTO Superlidze Yaroslav Zhmudenko grał razem m.in. z Kaii Yoshidą, Wang Yangiem i Patrykiem Zatówką.
W międzynarodowych imprezach Ukrainiec wygrywał m.in. z Jeong Sangeuem, Jonathanem Grothem, Omarem Assarem, Wang Yangiem i Cedricem Nuytinckiem.

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim
Czy Jaroslav Zhmudenko zdobędzie z Sokołowem medal MP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×