Przetasowana na podium 1. Ligi Żeglarskiej

Załoga Rockstars Racing zdeklasowała rywali w 2. rundzie 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Podium sensacyjnie skompletowały załogi Kościańskiego Klubu Żeglarskiego i Stowarzyszenia PPJK.

Sportklub Polska
Sportklub Polska
Polska Liga Żeglarska / 2 runda, Gdynia Materiały prasowe / Sportklub / Polska Liga Żeglarska / 2. runda, Gdynia

Pierwsza runda 1 Ligi potwierdziła hipotezy ekspertów. Wchodzące z kwalifikacji załogi Lubelskie YKP Lublin i Rockstars Racing oraz odświeżona załoga HRM Racing prezentowały pewną i bezpieczną żeglugę. Przewaga w zakresie prędkości i techniki prowadzenia jachtu nie pozwalała myśleć, że druga runda zakończy się innym rezultatem.

Komisja Regatowa pod wodzą Mai Szafarzyńskiej ponownie stanęła przed trudnym zadaniem. W sobotę Gdynia przywitała zawodników najpierw silnym wiatrem, potem ulewnym deszczem, a na koniec zupełnym brakiem wiatru, który spowodował, że pierwsze wyścigi ruszyły z godzinnym opóźnieniem. Rockstars Racing z Aleksem Michalskim ze sterem objęło prowadzenie po drugim wyścigu regat i nie oddało go aż do końca. Problemy mieli inni faworyci. Lubelskie YKP Lublin Tymona Sadowskiego rozpoczęło regaty od ostatniego miejsca w pierwszym wyścigu, a HRM Racing z Gustawem Micińskim za sterem nie mogło znaleźć swojego rytmu w nowym składzie. Świetnie w trudnych warunkach spisywała się załoga Akademii Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej. W ścisłej czołówce utrzymywały się załogi Interdoor UKS Navigo oraz Polsporty Sailing.

Niedzielne wyścigi wystartowały zgodnie z planem, ale warunki wiatrowe wcale nie okazały się łatwiejsze. Tym razem to Aleks Michalski rozpoczął dzień od problemów, zaliczając siódme miejsce w pierwszym wyścigu. Rockstarsi jednak błyskawicznie pozbierali się po wpadce i w pozostałych wyścigach zbudowali imponującą przewagę 13 punktów nad drugim miejscem i 20 nad trzecim. Sensacyjne rozstrzygnięcia miały miejsce w dalszej części tabeli. Najdotkliwiej ucierpiała załoga ze Środy Wielkopolskiej spadając z trzeciego na ósme miejsce. Lubelskie YKP Lublin dalej nie wygrywało wyścigów, a załoga UKS Navigo pływała równo, ale na przeciętnym poziomie. Swoją szansę w takiej sytuacji wyczuły załogi dotychczas znajdujące się w drugiej części tabeli. Wpadki faworytów najpewniej wykorzystała załoga Kościańskiego Klubu Żeglarskiego ze sternikiem Danielem Sokołowskim. Fenomenalną wspinaczkę w tabeli aż na trzecim miejscu zakończyła załoga Stowarzyszenia PPJK prowadzona przez Michała Brzozowskiego. Pomimo falstartu świetnie szóste miejsce po pierwszym dniu obroniła załoga Ocean Challenge Yacht Club Barbary Mrozowicz.

Miejsca w strefie spadkowej w obu rundach powtórzyły załogi Etisoft 2KMM Sailing Team oraz Laserów Zegrze, co sprawia że szansa na ich utrzymanie na tym poziomie rozgrywek znacząco zmalały. Kolejna runda 1 Ligi odbędzie się dniach 20-21 sierpnia w Szczecinie na wodach jeziora Dąbie.

Wyniki 2. rundy 1. Ligi:
1. Rockstars Racing – 23 pkt
2. Kościański Klub Żeglarski – 36 pkt
3. Stowarzyszenie PPJK – 43 pkt
4. Interdoor UKS Navigo – 43 pkt
5. Polsporty Sailing – 45 pkt
6. Ocean Challenge Yacht Club – 47 pkt
7. Lubelskie YKP Lublin – 47 pkt
8. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 49 pkt
9. HRM Racing – 51 pkt
10. Yacht Club Sopot 2 – 54 pkt
11. MKS Marina Niesulice – 58 pkt
12. Slava Racing – 60 pkt
13. Jachtklub Stoczni Gdańskiej – 60 pkt
14. PŻKS Dżygit Białystok – 62 pkt
15. UKS Albatros Wolin – 74 pkt
16. Grupa Regatowa Powidz – 75 pkt
17. Lasery Zegrze – 78 pkt
18. Etisoft 2KMM Sailing Team – 89 pkt

Klasyfikacja generalna 1. Ligi po dwóch rundach:
1. Rockstars Racing – 34 pkt
2. Interdoor UKS Navigo – 30 pkt
3. Lubelskie YKP Lublin – 30 pkt
4. HRM Racing – 27 pkt
5. Kościański Klub Żeglarski – 26 pkt
6. Polsporty Sailing – 26 pkt
7. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 24 pkt
8. Yacht Club Sopot – 23 pkt
9. Stowarzyszenie PPJK – 21 pkt
10. Ocean Challenge Yacht Club – 17 pkt
11. PŻKS Dżygit Białystok – 15 pkt
12. Jachtklub Stoczni Gdańskiej – 14 pkt
13. Grupa Regatowa Powidz – 14 pkt
14. Slava Racing – 13 pkt
15. UKS Albatros Wolin – 11 pkt
16. MKS Marina Niesulice – 9 pkt
17. Lasery Zegrze – 4 pkt
18. Etisoft 2KMM Sailing Team – 4 pkt

Po raz pierwszy w historii Ligi zmagania pokazane zostały na żywo w telewizji. Sportklub przeprowadził z regat osiem 15-30 minutowych wejść na żywo.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×