Mistrz Polski walczy o Ligę Mistrzów! Wszystkie trzy mecze na żywo w Sportklubie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / Rekord Bielsko-Biała
Materiały prasowe / Sportklub / Rekord Bielsko-Biała
zdjęcie autora artykułu

Od 30 sierpnia do 2 września mistrzowie Polski, futsaliści Rekordu, walczyć będą o awans do kolejnej rundy UEFA Futsal Cup. Rywalami podopiecznych Andrzeja Szłapy będą zawodnicy z Walii, Luksemburga i Bułgarii. Wszystkie mecze Polaków w Sportklubie.

W tym artykule dowiesz się o:

Turniej z udziałem mistrzów Polski odbędzie się w ich hali, „Pod Dębowcem”, a awans do kolejnej rundy wywalczy jedynie zwycięzca imprezy. Drużyna, która okaże się najlepsza w Bielsku-Białej, w fazie Main Round rywalizować będzie na Łotwie, a jej rywalami będą, gospodarz Nikars Ryga oraz najlepsze ekipy z grup D i H.

Rekord w tym roku po raz trzeci spróbuje awansować do Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów. Dwa poprzednie podejścia okazały się nieudane, miejmy nadzieję, że tym razem bielszczanie będą mieli nieco więcej szczęścia. W pierwszej fazie podopiecznych Andrzeja Szłapy na początek czekają dwa teoretycznie łatwe starcia – z absolutnym debiutantem w europejskich pucharach, mistrzem Luksemburga oraz z najlepszą walijską drużyną, która do tej pory tylko raz rywalizowała w UEFA Futsal Cup, a zmagania w grupie zakończyła wówczas z zaledwie jednym punktem na koncie.

Dwie pierwsze konfrontacje powinny być tylko przetarciem przed spotkaniem numer trzy, które najprawdopodobniej zadecyduje o losach awansu do fazy Main Round. Rekord w meczu tym zmierzy się z Varną City, mistrzem Bułgarii, którego kadra to mieszanka niezwykle uzdolnionej młodzieży oraz czołowych bułgarskich futsalistów, którzy w przeszłości z Grand Pro Warna grali już w Lidze Mistrzów. Jeśli Polacy wyjdą z tej konfrontacji zwycięsko, najprawdopodobniej awansują do turnieju w Rydze. Zwyciężyć nie będzie jednak łatwo, Varna to bowiem „na papierze” najtrudniejszy z rywali, których Rekord mógł wylosować z koszyka numer dwa. Wszystkie trzy spotkania mistrzów Polski na imprezie w Bielsku-Białej (30 sierpnia – 2 września) na żywo wyłącznie w Sportklubie.

Plany transmisyjne Sportklubu z turnieju UEFA Futsal Cup: Rekord Bielsko-Biała – Cardiff University FC / 30 sierpnia, godz. 19.00 (na żywo) Rekord Bielsko-Biała – Racing Futsal Luxemburg / 31 sierpnia, godz. 19.00 (na żywo) Varna City – Rekord Bielsko-Biała / 2 września, godz. 18.00 (na żywo)

ZOBACZ WIDEO: Sensacja w Bielsku-Białej! Rekord przerywa po raz pierwszy w sezonie

Źródło artykułu:
Czy Rekord awansuje do kolejnej rundy UEFA Futsal Cup?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)