KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Finał Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w najbliższy weekend w Sportklubie!

W dniach 13-16 maja w węgierskim Székesfehérvárze pierwszy ważny w tym roku test przed najlepszymi pięcioboistami – finałowe zawody Pucharu Świata. Obszerne relacje z tej imprezy od piątku do niedzieli na antenie Sportklubu.
Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
pięciobój nowoczesny Materiały prasowe / Sportklub / pięciobój nowoczesny

W zawodach organizowanych w historycznej, pierwszej stolicy Węgier wystartuje 72 najlepszych pięcioboistów na świecie – po 36 kobiet i mężczyzn. Kwalifikację uzyskali oni na podstawie trzech tegorocznych imprez Pucharu Świata oraz tych, które odbyły się w ubiegłym sezonie, przerwanym wskutek globalnej pandemii COVID-19.

- Gratuluję wszystkim 72 sportowcom, którzy wywalczyli prawo do udziału w finale Pucharu Świata w Pięcioboju Nowoczesnym w Szekesfehervar. Potwierdzili tym samym nie tylko wysoką formę sportową, ale też przezwyciężyli przeciwności związane z pandemią, polegające choćby na ograniczonych możliwościach treningu czy startu w profesjonalnych zawodach – mówi Klaus Schormann, przewodniczący Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego.

Dla światowej czołówki poza szansą na triumf w tej prestiżowej imprezie to również ostatnia możliwość na zdobycie punktów do światowego rankingu, na podstawie którego wyłonieni zostaną zawodnicy kwalifikujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ostatnią szansą na rankingowe punkty będą jeszcze czerwcowe MŚ w Kairze.

W Székesfehérvárze Polskę reprezentować będzie troje zawodników: Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski oraz wysoko sklasyfikowana na światowych listach Anna Maliszewska. Biało-Czerwoni zostali zgłoszeni również do sztafety mieszanej, która tradycyjnie zaplanowana została w ostatni dzień imprezy, w niedzielę. Sztafetę mix kibice będą mogli zobaczyć na żywo w Sportklubie, z rywalizacji indywidualnej stacja przeprowadzi – w piątkowy wieczór i niedzielny poranek – obszerne relacje.

W finale PŚ cztery kraje: Węgry, Niemcy, Wielka Brytania i Meksyk, będą mogły wystawić maksymalną liczbę, sześciu reprezentantów (po trzech mężczyzn i trzy kobiety). Ponadto Białoruś i Litwę reprezentować będą po trzy kobiety, a Francję i Egipt po trzech mężczyzn, co jest maksymalnym limitem w przypadku jednej płci. Aktualni mistrzowie świata, a więc Białorusinka Volka Silkina i Francuz Valentin Belaud, uzyskali automatyczną kwalifikację do finałowych zawodów cyklu.

Wskutek wycofania się trzech zawodników w ostatniej chwili kwalifikacje zdobyli James Cook (Wielka Brytania), Ondrej Svechota (Czechy) i Pierre Dejardin (Francja), a w rywalizacji kobiet, także wskutek wycofania się trzech zawodniczek, Mariana Arceo (Meksyk), Sophia Hernandez (Gwatemala) i Elena Micheli (Włochy). Start w sztafecie mieszanej potwierdziło 15 reprezentacji, wśród nich Biało-Czerwoni.

- W Székesfehérvárze szykuje się bardzo mocna rywalizacja, bo właśnie teraz wkraczamy w decydujące rozstrzygnięcia sezonu 2021. Poza finałem Pucharu Świata w najbliższym czasie będziemy ekscytować się jeszcze Mistrzostwami Świata w Kairze oraz Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio – mówi Klaus Schormann – To bardzo intensywny, ale też niezwykle ciekawy okres.

Plany transmisyjne Sportklubu z Finału PŚ w pięcioboju nowoczesnym:
finał kobiet – piątek 14 maja, godz. 22:45 (premiera)
finał mężczyzn – sobota 15 maja, godz. 8:00 (premiera)
sztafeta mieszana – niedziela 16 maja, godz. 17:00 (na żywo)

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim

Czy reprezentanci Polski staną w Székesfehérvárze na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×