Tylko spójrz! Tak Barcelona podsumowała wyczyny "Lewego"

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w ciągu czterech minut, a jego FC Barcelona w wielkim stylu odwróciła losy rywalizacji z Celtą Vigo (3:2). Na oficjalnym profilu klubu na portalu X pojawiła się niezwykła grafika. Tak podsumowano wyczyn Polaka!

Mateusz Kozanecki
Robert Lewandowski PAP/EPA / EPA/Toni Albir / x.com/FCBarcelona / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Na Stadionie Olimpijskim długo zanosiło się na niespodziankę. Celta Vigo już w 19. minucie wyszła na prowadzenie, a w 76. po golu Anastasiosa Douvikasa było już 2:0.

Dwubramkowa przewaga okazała się jednak niewystarczająca dla przyjezdnych. FC Barcelona rzuciła się do odrabiania strat i potrzebowała zaledwie ośmiu minut, aby wyjść na prowadzenie.

Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski trafił w 81. i 85. minucie, doprowadzając do wyrównania. Potem bramkarza rywali pokonał jeszcze Joao Cancelo.

"Lewego" uznano za jednego z największych bohaterów tego spotkania. Na oficjalnym profilu FC Barcelony na portalu X (dawniej Twitter) pojawiła się przy okazji bardzo wymowna grafika.

Zobaczyć na niej można Lewandowskiego... stojącego przy grillu, na którym znajdują się dwie piłki. Oznaczały one dwie strzelone przez Polaka bramki (zobacz poniżej).

Odnotujmy, że "Lewy" wskoczył na pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. Na swoim koncie ma już 5 trafień oraz 3 asysty. Prowadzi ex aequo z Judem Bellinghamem.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców w sezonie 23/24?