"Czas na chwilę prawdy". Ważne słowa Lewandowskiej

Anna Lewandowska zaapelowała do rodziców, aby spędzali jak najwięcej czasu ze swoimi dziećmi. Jej zdaniem, najmłodsi powinni ograniczyć korzystanie z telefonów.

RS
Anna Lewandowska Instagram / Anna Lewandowska / Na zdjęciu: Anna Lewandowska
Anna i Robert Lewandowscy doczekali się dwóch córek. Małżeństwo w mediach społecznościowych często uwiecznia momenty spędzone z nimi, a zdjęcia cieszą się dużą popularnością wśród fanów.

Tym razem żona zawodnika FC Barcelony postanowiła zaapelować do innych rodziców. 35-latka wymieniła na swoim profilu instagramowym szereg problemów, z którymi zmaga się współczesna młodzież.

"Dobra - czas na chwile prawdy! Zadajesz sobie w głowie szybkie pytanie - "Około ile czasu dziennie moje dziecko korzysta z telefonu, komputera, telewizji?". I jak? - napisała w poniedziałek Lewandowska.

Jak wskazała, aż 90. proc dzieci poniżej 10. roku życia posiadana własne telefony komórkowe. W związku z tym dzieci spędzają zdecydowanie za dużo czasu przed urządzeniami elektronicznymi i ekranami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta

Według Lewandowskiej, rodzice muszą zrobić wszystko, żeby zadbać o zdrowie najmłodszych. Zbyt częste korzystanie z telefonu wywiera duży wpływ na rozwój dziecka, które w przyszłości może mieć problemy w nawiązywaniu interakcji społecznych.

"Mega ważne jest żebyśmy, jako rodzice, pokazali dzieciom, że elektronika nie jest głównym źródłem rozrywki, a świat poza ekranem jest fascynujący! Ile razy patrząc na swoje szkraby pomyśleliście "jak ten czas szybko leci?". Zaprowadzając Klarkę do szkoły, często się na tym łapię. Warto nie przegapić tego czasu i wykorzystać każdą chwilę, żeby budować z nimi silne i piękne więzi" - tłumaczyła Lewandowska.

Czytaj więcej:
Lewandowscy uwiecznili beztroskie chwile. Wkrótce znów czeka ich rozłąka
"Podli, ohydni, obrzydliwi". Mocny przekaz od Chodakowskiej

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×