Słynna sieciówka wkracza do Polski. Będzie hit?

Blisko rok temu ogłoszono, że w Zabrzu na Pl. Wolności powstanie pierwsza w Polsce restauracja Mangal Doner. Współwłaścicielem firmy jest piłkarz Lukas Podolski, a remont powoli chyli się ku końcowi.

BZ
Mangal Doner / Na zdjęciu jeden z barów Lukasa Podolskiego Instagram / Mangal Doner / Na zdjęciu jeden z barów Lukasa Podolskiego
W miejscu, który powstanie kebab Podolskiego, przez 25 lat funkcjonowała restauracja McDonald's. Pod koniec poprzedniego roku pojawiły się pierwsze informacje, że Mangal Doner wychodzi poza Niemcy i powstanie w Zabrzu. Od wielu miesięcy trwa remont lokalu, ale wciąż nie ma oficjalnej daty otwarcia kebaba.

- Bardzo dobrze wszystko idzie, ale nie powiem kiedy otwarcie, bo jak się spóźnię to wszyscy będą mówić bez przerwy "co z tym kebabem?". Ale będzie wcześniej niż czwarta trybuna, to się mogę założyć. Prace są, dużo trzeba zrobić, bo lokal był w kiepskim stanie. Ważne, ze biznes dobrze idzie, w Niemczech wszystko pasuj - mówił Podolski w rozmowie z gol24.pl.

- Już jako dziecko uwielbiałem i jadłem kebaby z donerami. Nie chcę na nowo wymyślać doner kebaba, ale składniki muszą być zawsze świeże i wysokiej jakości. Ważny jest dla mnie także pewien klimat restauracji. Chcemy robić najlepszy Doner w Kolonii - podkreślił Lukas Podolski na stronie Mangal Doner. Podolski jest także udziałowcem w firmie odzieżowej i lodziarni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: latający Manuel Neuer. To robi wrażenie!

Firma w Niemczech rozrasta się w gigantycznym tempie. Działa już bowiem 27 restauracji z kebabem i co chwilę otwierane są kolejne punkty. Pierwsza powstała w 2018 roku w Kolonii (w sumie w mieście jest ich aż 19), a kolejne zostały otworzone m.in. w: Bonn, Dusseldorfie, Bergheim i Bergisch Gladbach.

Urodzony w Gliwicach Lukas Podolski od dwóch lat gra w Górniku Zabrze. To mistrz świata z 2006 roku z reprezentacją Niemiec. W swojej karierze grał w takich klubach jak: 1. FC Koeln, Bayern Monachium, Arsenal czy Inter Mediolan.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×