Wiedziałeś o tym? O tyle Stoch jest młodszy od żony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / instagram.com/ewabilanstoch/?hl=pl / Kamil i Ewa Stochowie
Instagram / instagram.com/ewabilanstoch/?hl=pl / Kamil i Ewa Stochowie
zdjęcie autora artykułu

W tym roku Kamil i Ewa Stochowie świętowali 13. rocznicę ślubu. Okazuje się, że polski skoczek narciarski jest młodszy od swojej żony.

W tym artykule dowiesz się o:

Kamil Stoch to żywa legenda polskiego sportu. W swoim dorobku ma m.in. trzy złote medale igrzysk olimpijskich. Do tego trzykrotnie wygrywał Turniej Czterech Skoczni, dwukrotnie Puchar Świata i może pochwalić się tytułem mistrza świata.

Zawodnik wiele razy podkreślał, że sukcesy zawdzięcza także swojej żonie - Ewie Bilan-Stoch, z którą związał się jeszcze przed osiągnięciem wielkich sukcesów. Okazuje się, że w sierpniu para świętowała już 13. rocznicę swojego małżeństwa.

W mediach niewiele pisze się o ich prywatnym życiu. Okazuje się jednak, że Stoch jest młodszy od swojej żony. Polski skoczek urodził się 25 maja 1987 r., z kolei jego wybranka 1 stycznia 1985 r.. Dzielą ich więc 2 lata.

Para poznała się na zawodach Pucharu Świata w Planicy w 2006 roku. Bilan-Stoch pracowała wtedy jako fotografka. Dziś działa również w klubie, który założyła z mężem - KS Eve-nement Zakopane, a od miesięcy jeździ z konwojami pomocowymi do Ukrainy.

Sam Stoch mówił nam, jak odbiera wyprawy żony za naszą wschodnią granicę. - Oczywiście że się boję. Ale tak samo Ewa boi się o mnie kiedy ja jadę na zawody. Kochamy się, więc się o siebie martwimy. Natomiast w pełni ufam, że działania, jakie podejmuje, nie wiążą się z podejmowaniem zbędnego ryzyka. Jestem bardzo dumny z tego, co robi Ewa, dodaje mi to wiele sił i energii - przyznał w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

CzytajŻona Stocha w zimowej scenerii. Uwagę fanów przykuł jeden szczegół

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)