Stoch wycofany z Pucharu Świata. Zajmie się nim słynny trener

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

Kamil Stoch nie wystartuje w Pucharze Świata w Klingenthal. Polak ma popracować indywidualnie nad odzyskaniem formy. Wiadomo, kto mu będzie w tym pomagać.

Po czterech konkursach Pucharu Świata Kamil Stoch ma na koncie zaledwie trzy punkty. Polski skoczek dwukrotnie odpadał po pierwszej serii, a raz nawet nie przebrnął przez kwalifikacje. Nikt nie spodziewał się tak słabego początku sezonu w wykonaniu wybitnego skoczka.

Sztab szkoleniowy w końcu zareagował. 5 grudnia zapadła ostateczna decyzja, że "Rakieta z Zębu" nie pojedzie z kadrą na Puchar Świata w Klingenthal. Skoczek jednak nie będzie odpoczywać, bo w tym czasie ma indywidualnie popracować nad swoją formą.

Problem w tym, że w Polsce w tej chwili nie ma skoczni, na której można trenować. Dlatego Stoch udaje się do Eisenerz. Tam będzie pracować nad wyeliminowaniem błędów, które sprawiają, że oddaje krótkie skoki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisowa para poleciała do raju. Co za zdjęcia!

Z Kamilem do Austrii na treningi pojedzie Zbigniew Klimowski i Krzysztof Miętus. Takie informacje przekazał nam Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. To oni mają sprawić, że niebawem będziemy oglądać naszego skoczka w znacznie lepszej dyspozycji.

Klimowski to ceniony polski trener. W przeszłości w polskiej kadrze był asystentem Stefana Horngachera, Łukasza Kruczka i Michala Dolezala. Stoch zna go bardzo dobrze, bo to on go szkolił na początku kariery w Zębie.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w Klingenthal, a tydzień później przeniosą się do Engelbergu. Wszyscy jednak myślą głównie o Turnieju Czterech Skoczni, który wystartuje 29 grudnia w Oberstdorfie.

Niemcy nie owijają w bawełnę nt. polskich skoczków >> Niepokojące słowa trenera. To powinien teraz zrobić Kamil Stoch >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kamil Stoch po przerwie odzyska formę?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (10)
avatar
Adam Piotr
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
no tylko ze skokami ludzie sie pogodzić nie moga jak To polska skonczy ze skokakami xD  
avatar
Ahmed Pol
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
To początek końca skoków będzie jak z biegami jak biegała Kowalczyk to wszyscy oglądali jak Kowalczyk odeszła już nikt tego nie ogląda .Stoch, Żyła czy Kubacki raczej mają bliżej niż dalej a mo Czytaj całość
avatar
Adam Piotr
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
nie wiem po co te wszystkie nadzieje, jak juz to powinien pomoc zagraniczny trener ;)  
avatar
Adam Piotr
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Taki z niego słynny jak Hannu Lepistoe ale pochlebiacie.  
avatar
Krzychu Start
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Czekamy na kolejnych ekspertów od "Stoch już sobie powinien spokój dać"