Usłyszała: "niedługo będziesz ważyć tyle co ja!". Zaczęły się problemy

Jej historia może być przestrogą dla innych zawodników. - Schudłam osiemnaście kilogramów, ważyłam 47 kg. Niestety organizm coraz bardziej odmawiał posłuszeństwa - mówiła WP SportoweFakty Alicja Rogozińska. Walczyła 3 lata i wygrała.

BZ
Alicja Rogozińska Instagram / Alicja Rogozińska / Na zdjęciu: Alicja Rogozińska

- Jeden z szkoleniowców zaczął mnie szykanować. "Jesteś gruba!", "niedługo będziesz ważyć tyle co ja!", "wkrótce nie będziesz w ogóle biegać". Na treningu nieustannie pytał, czy coś z tym robię, bo "nadal jestem tak samo gruba i muszę zapieprzać najbardziej ze wszystkich" - mówiła Alicja Rogozińska w rozmowie z Dariuszem Faronem z WP SportoweFakty (cała rozmowa TUTAJ).

- Lekarz zdiagnozował anoreksję, depresję i napady paniki. Włączył farmakologię - dodała.

Rogozińska zdecydowała się sięgnąć po pomoc. Po ponad trzech latach odniosła sukces. Sama mówiła w 2022 roku, że "jestem zdrowa" i nie boi się wyjść na "kawę i ciastko". Dzisiaj, patrząc na jej profil na Instagramie, faktycznie można znaleźć zdjęcia z kawiarni.

ZOBACZ WIDEO: Jakub Błaszczykowski odpowiada na trudne pytania przed premierą swojego filmu

Na co dzień 21-letnia Rogozińska jest zawodniczką pierwszoligowego zespołu Enea AZS Politechnika Poznań. Gra na pozycji rozgrywającej i w tym sezonie średnio zdobywa 5,5 pkt na mecz.

To także młodzieżowa reprezentantka Polski. W ubiegłym roku brała udział w mistrzostwach Europy.

- Powinniśmy częściej uświadamiać młodym zawodnikom, jak ważne jest zdrowie psychiczne - przyznała.

***

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×