Frankowski dodał zdjęcie. Reakcji działacza PiS się nie spodziewał?

Młody działacz PiS Oskar Szafarowicz skrytykował w mediach społecznościowych posła do Parlamentu Europejskiego IX kadencji z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Tomasza Frankowskiego.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Oskar Szafarowicz (L), Tomasz Frankowski (P) Instagram / www.instagram.com/oskarszafarowiczpublicznie/WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Oskar Szafarowicz (L), Tomasz Frankowski (P)
Tomasz Frankowski od 2019 r. sprawuje mandat posła do Parlamentu Europejskiego. 49-letni polityk Platformy Obywatelskiej w środę (28.02) opublikował w sieci zdjęcie z siedziby PE (więcej TUTAJ).

Były znakomity piłkarz m.in. Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok na sali głosowań miał obok siebie tablet, na którym śledził transmisję z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski pomiędzy "Jagą" (Frankowski pochodzi z Białegostoku, jest wychowankiem Jagiellonii) i Koroną Kielce (2:1, więcej TUTAJ).

"Potrzebna duża podzielność uwagi - z jednej strony głosowanie w PE, z drugiej ćwierćfinał Pucharu Polski!" - podkreślił w opisie fotografii zamieszczonej na X.

Wpis 22-krotnego reprezentanta Polski (w latach 1999-2006) spotkał się z krytyką sporej części internautów. W gronie tym znalazł się m.in. Oskar Szafarowicz. Działacz młodzieżówki PiS nie omieszkał wbić szpilę byłemu piłkarzowi.

"Zamiast głosować za Zielonym Ładem 15 stycznia 2020 r., nie mógł Pan wyjść na korytarz, by obejrzeć w spokoju mecz?" - zapytał retorycznie 23-letni Szafarowicz, przypominając przy tym, że w styczniu 2020 r. wszyscy europosłowie KO, Lewicy i PSL głosowali "za", jeśli chodzi o Zielony Ład.

Europejski Zielony Ład to zbiór inicjatyw politycznych Komisji Europejskiej, których głównym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050 r. Zapowiedziom wprowadzenia rewolucyjnych zmian sprzeciwia się coraz więcej mieszkańców Starego Kontynentu, w tym m.in. ostatnio rolnicy w Polsce i wielu innych krajach.

Zobacz:
Rewolucja w szkołach. Ważny komunikat ministra Nitrasa

ZOBACZ WIDEO: Barcelona ma kolejny wielki talent. Po tym golu komentator aż krzyczał
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×