Jakie jest wykształcenie Roberta Lewandowskiego? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / FCBbasket / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Twitter / FCBbasket / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Kariera w piłce nożnej nie jest wieczna, co sprawia, że wielu piłkarzy zwraca uwagę również na rozwój akademicki. Robert Lewandowski jest tego doskonałym przykładem. Po 13 latach nauki, osiągnął swój cel zdobycia wyższego wykształcenia.

W tym artykule dowiesz się o:

Robert Lewandowski dorastał w Lesznie, nieopodal Warszawy, gdzie rozpoczął swoją edukację - najpierw w szkole podstawowej, a następnie w gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych im. Stefana Batorego.

Swoją edukację licealną "Lewy" kontynuował już w stolicy. W maju 2007 roku zdał egzamin maturalny w LXII Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa w Warszawie. W tym samym roku podjął studia zaoczne w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie.

W tym czasie był zawodnikiem Znicza Pruszków, jednak szybko jego kariera piłkarska nabrała tempa. Po dwóch sezonach w Lechu Poznań, gdzie zdobył tytuł mistrza Polski i króla strzelców Ekstraklasy, w 2010 roku przeszedł do Borussii Dortmund. Wówczas nauka ustąpiła miejsca sportowej karierze.

ZOBACZ WIDEO: "Nie wyobrażam sobie tego". Lewandowski wprost o polskim szkoleniu

Na boiskach niemieckich Lewandowski prezentował wysoką formę, a w 2014 roku przeszedł do Bayernu Monachium. Z tym klubem święcił triumfy i bił rekordy aż do 2022 roku, kiedy to przeszedł do FC Barcelony. Podczas gry w Bayernie Monachium, dokończył swoje kroki edukacyjne.

W październiku 2017 roku obronił pracę licencjacką, którą napisał o sobie samym. Praca nosiła tytuł "RL 9. Droga do sławy". Lewandowski pisał o sobie jako o wielkiej gwieździe, analizując w trzeciej osobie mechanizmy kształtowania wizerunku i kariery, co potwierdziła Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie.

Magisterium zdobył w tej samej uczelni w październiku 2020 roku, broniąc pracę na ocenę doskonałą.

- Praca magisterska dotyczyła analizy składu ciała i wydolności tlenowej studentów, co było wynikiem dwuletnich badań Lewandowskiego. Przeanalizował wyniki prawie 400 osób - mówił profesor Marek Rybiński, kanclerz uczelni dla WP SportoweFakty.

Od rozpoczęcia studiów do zdobycia tytułu magistra wychowania fizycznego minęło 13 lat. - Edukacja Roberta była długa, ale wynikała z licznych obowiązków, które na siebie brał - dodał prof. Rybiński.

Jak wyjaśnił kanclerz uczelni, tytuł magistra pozwala Lewandowskiemu pracować jako trener przygotowania motorycznego oraz menedżer sportu.

Zobacz także: Kwaśniewski radzi Nitrasowi. "On powinien pełnić funkcję wiceministra" Wiedziałeś? Tym na co dzień zajmuje się szwagier Lewandowskiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (10)
avatar
dezynfektor2
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
#Stary Kresowiak: ty wcieraj w ciemię kwas pruski.  
avatar
Stary Kresowiak
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
4
Odpowiedz
Każdemu kibolkowi wyślę papier toaletowy z podobizną ich drewnianego idola ! Niech go przytulą do ciepłego miejsca !  
avatar
dezynfektor2
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
#Tępiciel: tobie może pomóc tylko trutka na szczury wcierana w ciemię.  
avatar
dezynfektor
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
#Antyżel: masz podobne objawy jak ci poniżej - wcieraj w ciemię kwas pruski.  
avatar
Antyżel
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
4
Odpowiedz
Dzisiaj drewniak na boisku robi za wentylator chłodzący !