Co z walką Peszko vs. Żyła? Były piłkarz ujawnił kulisy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki/Kaceper Kolenda / Na zdjęciu: Piotr Żyła i Sławomir Peszko
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki/Kaceper Kolenda / Na zdjęciu: Piotr Żyła i Sławomir Peszko
zdjęcie autora artykułu

Piotr Żyła i Sławomir Peszko już w czerwcu zawalczą w MMA? - To nie jest nierealne przyznał były piłkarz w wywiadzie z Mateuszem Borkiem na "Kanale Sportowym".

W tym artykule dowiesz się o:

Przez wiele miesięcy spekulowało się o możliwej walce Piotra Żyły na gali freak fightowej, a jego przeciwnikiem miał być Sławomir Peszko. Przez długi czas dwukrotny mistrz świata nie miał zgody zarówno z PZN-u, jak i u Thomasa Thurnbichlera na start w MMA.

Wiele wskazywało na to, że sytuacja się zmieniła. Sam Żyła w rozmowie z Eurosportem po konkursach w Planicy pochwalił się, że ma pozwolenie od swojego trenera. Z kolei prezes PZN Adam Małysz mówił, że zgodę ma, ale walka musi odbyć się na wiosnę.

Spekulowało się, że Żyła może zawalczyć 8 czerwca, na gali Clout MMA 5 w katowickim Spodku. Później jednak dziennikarz Interii Tomasz Kalemba ujawnił, że w tym roku do walki nie dojdzie ze względu na problemu finansowe federacji Clout MMA.

ZOBACZ WIDEO: Emerytura Gortata z NBA wynosi 33 tys. zł? "Te dane są dostępne"

Sam Peszko wypowiada się w innym tonie. - To nie jest nierealne. Nie wiem jednak, jakie są szanse. Piotrek nie zakończył kariery i PZN wyznaczył wiele wytycznych odnośnie jego wizerunku. Ja wyraziłem chęć, dostałem zgodę w klubie i termin mi pasuje - mówił.

Ostro wypowiedział się też o świecie frak fightów. - Ja się boję czasami, że się stanie jakaś niepotrzebna tragedia. Może nie w klatce, ale na tych wszystkich konferencjach. Rzucanie mikrofonami, niech ktoś nim w głowę dostanie. Można łagodniej to wszystko poprowadzić - ocenił Peszko.

Czytaj więcej: "Suknię ślubną już mam". Jest data ślubu polskich gwiazd

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy uważasz, że do walki ostatecznie dojdzie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Adam King
20.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dawajcie pety ja was dwoch na raz zgasze