Kiedyś znał ją każdy Polak. Wiesz, gdzie teraz pracuje?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chwieduk/Fokusmedia/Newspix / Na zdjęciu: Renata Mauer-Różańska
WP SportoweFakty / Michał Chwieduk/Fokusmedia/Newspix / Na zdjęciu: Renata Mauer-Różańska
zdjęcie autora artykułu

Renata Mauer-Różańska to wybitna polska sportsmenka, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie. Wciąż pozostaje przy sporcie. Na co dzień pracuje na Akademii Wychowania Fizycznego. We wtorek skończyła 55 lat.

W tym artykule dowiesz się o:

Powoli do końca dobiega rok akademicki w Polsce. Wybitna sportsmenka Renata Mauer-Różańska od 2019 roku pracuje na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jako asystentka dydaktyczna. Wcześniej przez 13 lat prowadziła zajęcia na tej uczelni.

W 1996 roku Mauer-Różańska zdobyła dwa medale na igrzyskach olimpijskich w Atlancie: brązowy i złoty. Złoto zdobyła w konkurencji z karabinu pneumatycznego, dzięki decydującej rundzie, w której Niemka Petra Horneber uzyskała 8,8 punktu, a Mauer-Różańska 10,7 punktu. Parę dni później zdobyła brązowy medal w konkurencji strzelania w trzech postawach.

Cztery lata później w Sydney ponownie zdobyła złoto, tym razem w konkurencji karabinu sportowego w trzech postawach. Ma również na koncie dwa srebrne medale mistrzostw świata oraz jedno trzecie miejsce na tych zawodach.

Po zdobyciu złotego medalu w Atlancie ukończyła studia licencjackie na Wydziale Gospodarki Narodowej na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a w 2001 roku uzyskała magisterium z zarządzania i marketingu.

Renata Mauer-Różańska była radną Wrocławia przez dwie kadencje (2010-2018). Otrzymała wiele odznaczeń, m.in. Krzyż Oficerski i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Na zdjęciu: Renata Mauer-Różańska (w środku).
Na zdjęciu: Renata Mauer-Różańska (w środku).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego

Zobacz także: Debiutowała jako fitnesska. Żona Krychowiaka ujawnia, co powiedzieli jej sędziowie "Kim ty do cholery jesteś?". Słynny Turek ostro zaatakował Szymańskiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)