Zapytali nastolatka skąd zna Szpakowskiego. Tylko posłuchaj odpowiedzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / TVP Sport / Dariusz Szpakowski
WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / TVP Sport / Dariusz Szpakowski
zdjęcie autora artykułu

Z okazji 73. urodzin Dariusza Szpakowskiego dziennikarka TVP Sport postanowiła przeprowadzić sondę uliczną na temat wybitnego komentatora. Jedna z odpowiedzi mogła zaskoczyć.

W tym artykule dowiesz się o:

Bez wątpienia Dariusz Szpakowski jest jedną z największych legend polskiego dziennikarstwa. Komentator sportowy w środę, 15 maja 2024 r., kończy 73 lata i z tej okazji jego koleżanka z TVP Sport postanowiła podpytać młodych ludzi o popularnego "Szpaka".

"Z czym ci się kojarzy Dariusz Szpakowski?" - brzmiało pytanie w sondzie ulicznej. "Wybitny komentator", "komentator sportowy" - można było usłyszeć od młodych ludzi. Jeden z nich jednak mógł zaskoczyć odpowiedzią.

"Z Fify" - przyznał z uśmiechem, co potwierdził jego kolega. Odpowiedź wyraźnie rozśmieszyła dziennikarkę, która przeprowadzała sondę (zobacz na samym dole).

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: urodziny, sesja, wywiady. Pracowity dzień reprezentantek

FIFA to oczywiście najpopularniejsza piłkarska gra na świecie. Szpakowski przez lata był etatowym komentatorem w polskiej wersji językowej. Od wersji FIFA 06 jego komentarz pojawił się w aż 19 seriach gry. Dopiero w październiku 2021 r. w zastąpił go Tomasz Smokowski.

W sondzie zapytano również o mecze, które kojarzą się ze Szpakowskim. Wśród odpowiedzi pojawiło się pożegnanie Łukasza Piszczka z reprezentacją podczas el. do Euro 2020 i starcia ze Słowenią oraz finał ostatnich mistrzostw świata pomiędzy Francją i Argentyną.

Czytaj też: -> "Nie chciałaś pracować w reżimowej telewizji?". Tak odpowiedziała -> "Na sto procent". Szef TVP Sport rozwiał wątpliwości ws. Babiarza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty