W 2002 r. uznano ją najpiękniejszą kobietą świata. Tak dziś wygląda

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Kienzler/Bongarts/ / Anna Kurnikowa (rok 2000)
Getty Images / Michael Kienzler/Bongarts/ / Anna Kurnikowa (rok 2000)
zdjęcie autora artykułu

W szczycie swojej kariery była jedną z najbardziej popularnych rosyjskich sportowców na świecie. I nie dlatego, że wygrywała turniej za turniejem, lecz z powodu ponad przeciętnej urody. Oto Anna Kurnikowa.

W tym artykule dowiesz się o:

Anna Kurnikowa nigdy nie wygrała zawodowego turnieju w grze pojedynczej, a mimo to zajmowała nawet ósme miejsce w rankingu WTA. Dużo lepiej szło jej w rozgrywkach deblowych, gdzie zwyciężyła w sumie 16 turniejach i była nawet liderką rankingu WTA w deblu.

Ale prawdziwą furorę robiła poza kortem. Wszystkie gazety na świecie rozpisywały się o utalentowanej Rosjance. Zwracali uwagę przede wszystkim na jej urodę, która zdecydowanie wyróżniała się spośród innych tenisistek.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

W 2002 magazyn FHM nazwał ją najseksowniejszą kobietą świata, w tym samym roku wystąpiła też w teledysku Enrique Iglesiasa do piosenki Escape. W roku 2000 zagrała epizod w filmie "Ja, Irena i Ja". W 2003 zajęła szóste miejsce w zestawieniu magazynu Forbes na najbardziej zaangażowane w karierę medialną kobiety.

Sławy dodał jej także związek ze słynnym piosenkarzem Enrique Iglesiasem (są parą od 2001 roku), z którym ma troje dzieci. Jednak para do dzisiaj nie wzięła ślubu i nie zapowiada się, żeby to się zmieniło. - Małżeństwo nie jest dla mnie ważne. Jestem w szczęśliwej relacji, to wszystko, co się liczy - powiedziała Kurnikowa w rozmowie z "Women's Health".

Niestety z powodu chronicznych problemów z plecami jej kariera zakończyła się, gdy miała zaledwie 22 lata.

Po zakończeniu kariery nadal była bardzo aktywna medialnie. Do dzisiaj jest znana na całym świecie, a jej profil na Instagramie śledzi 2 mln osób.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty