Pół wieku różnicy. Modelka zakochana w polskim miliarderze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Patrycja Tuchlińska / Na zdjęciu: Patrycja Tuchlińska i Józef Wojciechowski
Instagram / Patrycja Tuchlińska / Na zdjęciu: Patrycja Tuchlińska i Józef Wojciechowski
zdjęcie autora artykułu

Kibice piłkarscy doskonale pamiętają charyzmatycznego Józefa Wojciechowskiego. Przez wiele lat był właścicielem Polonii Warszawa, kandydował na prezesa PZPN. Miliarder jest zakochany w Patrycji Tuchlińskiej, która jest młodsza o 48 lat.

W tym artykule dowiesz się o:

76-letni Józef Wojciechowski to jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Jest właścicielem JW Construction. Firma działa na rynku nieruchomości. Wojciechowski wybudował tysiące mieszkań.

W latach 2006-2012 był właścicielem piłkarskiego klubu Polonia Warszawa. Był niezwykle charyzmatyczny. Potrafił płacić piłkarzom bardzo duże pieniądze, o czym sam mówił w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

- W granicach od 50 do 100 tysięcy złotych miesięcznie. Ale jak już tak rozmawiamy... pamiętam, gdy na ambicje wszedł mi Lech Poznań. Myśleli, że mogą kupić każdego zawodnika z każdego klubu. Z jakiegoś wywiadu dowiedziałem się, że oni "kupią z Polonii Jodłowca". Zaśmiałem się i dość szybko się za to zrewanżowałem. Lech miał obrońcę z Ameryki Południowej, Manuela Arboledę, któremu kończył się kontrakt. On wtedy w naszej lidze brylował. Pocztą pantoflową rozpuściłem plotkę, że chce go Polonia, a ja dam mu megakasę. I ten zawodnik wymusił na Lechu taki kontrakt, że ustawił się chyba do końca życia. Nie znaliśmy się osobiście, ale zawsze mi się kłaniał, gdy spotykaliśmy się później na różnych bankietach - powiedział.

Wojciechowski zapytany, po co wszedł w świat futbolu, odpowiedział: - Specjalnie się nad tym nie zastanawiałem. Może z próżności? Może liczyłem na to, że piłka poprawi mi "standing" biznesowy i dzięki niej moja firma stanie się bardziej rozpoznawalna? Jakieś tam kalkulacje miałem.

76-latek często trafia na okładki gazet, ale nie tylko z powodu sukcesów w biznesie, lecz media rozpisują się o jego życiu uczuciowym. Z pierwszą żoną Wojciechowski ma trzy córki. Druga żona jest młodsza od niego o 37 lat - to Laura Michnowicz, modelka. Z nią miliarder ma dwójkę dzieci. Później był związek z celebrytką Beatą Pruską, znaną z programu "Damy i wieśniaczki". Dzieliło ich 44 lat.

Czwartą miłością Wojciechowskiego jest Patrycja Tuchlińska. Modelka jest młodsza od niego o 48 lat. Para poznała się w 2018 roku i często pokazuje się publicznie. W 2021 roku doczekali się dziecka, urodził się syn Augustyn.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty