Pozamiatał dwoma rywalami. Pudzianowski chce się z nim bić

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / World Freak Fight League / Mariusz Pudzianowski / Eddie Hall w walce MMA, Mariusz Pudzianowski w kółku
Instagram / World Freak Fight League / Mariusz Pudzianowski / Eddie Hall w walce MMA, Mariusz Pudzianowski w kółku
zdjęcie autora artykułu

Eddie Hall zadebiutował w formule MMA i w klatce rozprawił się z dwoma przeciwnikami jednocześnie. Po efektownej walce wyzwał do oktagonu Mariusza Pudzianowskiego. Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

W tym artykule dowiesz się o:

Szykuje się kolejna walka byłych strongmanów w formule MMA? W piątek w oktagonie po raz pierwszy pojawił się Eddie Hall. Potężny Brytyjczyk na gali World Freak Fight League wygrał starcie... dwóch na jednego.

Mistrz świata strongmanów z 2017 roku zmierzył się z dużo mniejszymi braćmi Neffati. Walka zajęła mu sporo czasu, a skończyła się dopiero pod koniec trzeciej rundy. Hall rzucił jednym z rywali o matę, a następnie go znokautował. Po tym ciosie sędziowie przerwali pojedynek (zobacz wideo niżej).

Po zwycięstwie Hall wyzwał do walki polską legendę. - Myślę o kimś takim jak Mariusz Pudzianowski. Ma 20 lat doświadczenia w tej branży. Nadal jest dużym facetem, jest bardzo silny. Fani pewnie chcą zobaczyć dwóch mistrzów świata w strongmanach, więc niech tak będzie - przyznał Brytyjczyk.

ZOBACZ WIDEO: Trener przejął mikrofon, Wikłacz skomentował kosmiczną walkę z Przybyszem

Na te słowa błyskawicznie zareagował "Pudzian". "Jestem gotowy, kiedy? Dawaj w każdej chwili" - napisał w mediach społecznościowych zawodnik KSW, dodając, że chciałby stoczyć walkę na zasadach MMA.

Pudzianowski do dziś pozostaje rekordzistą pod względem zdobytych tytułów mistrza świata strongmanów. Jako jedyny w historii wygrywał w tych zawodach 5-krotnie. Z Hallem nie miał się jednak okazji zmierzyć - jest bowiem o 11 lat starszy od Brytyjczyka.

"Pudzian" ma na koncie już 27 walk w MMA. 17 razy wygrywał - ostatni raz w 2022 r. z Michałem Materlą. Po tym zwycięstwie ma serię dwóch porażek z rzędu - z Mamedem Chalidowem i Arturem Szpilką. Hall w piątek dopiero zadebiutował w MMA. Od kilku lat trenuje jednak sporty walki, a w marcu 2022 r. stoczył przegrany bokserski pojedynek z innym byłym strongmanem - Hafthorem Bjornssonem.

Czytaj też: -> Zapytał Pudzianowskiego, czy ma żonę. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał -> "Nie kompromituj się". Mocne słowa i wyzwanie w kierunku Pudzianowskiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty