Ma 23 lata. O jej ojcu słyszał prawie każdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Maria Guardiola / Maria Guardiola
Instagram / Maria Guardiola / Maria Guardiola
zdjęcie autora artykułu

Pep Guardiola ma za sobą kolejne mistrzostwo Anglii. Mocno kciuki za swojego tatę trzyma jego córka - Maria Guardiola, która też jest bardzo popularna.

W tym artykule dowiesz się o:

Córki bardzo mocno wspierają swojego ojca w jego sportowej karierze. Często bywają na stadionach wraz z mamą i trzymają kciuki za Pepa Guardiolę.

Dla Hiszpana może to być ostatni sezon w Manchesterze City. Niedawno ponownie został mistrzem Anglii.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Adrian Mierzejewski: Pomysł na to spotkanie był bardzo dobry

23-letnia Maria Guardiola wykorzystała popularność ojca i sama robi karierę w show-biznesie. Kilka miesięcy temu podpisała kontrakt z agencją modelek i współpracuje z wieloma markami. Jej profil na Instagramie śledzi blisko 900 tys. osób.

Aktywnie wspiera fundację rodziny Guardiola. "Fundacja Guardiola Sali to przedsięwzięcie prowadzone przez czwórkę rodzeństwa i członków ich rodzin, a także przyjaciół i bliskich współpracowników. Wszyscy z pasją poświęcamy swój czas i pomysły na cele, w które angażuje się fundacja. Dzieje się tak głównie poprzez wartości sportowe, które sprzyjają integracji osób najmniej uprzywilejowanych w społeczeństwie" - czytamy na stronie fundacji.

Jej ojciec to jeden z najlepszych trenerów w historii piłki nożnej. Od 2016 roku prowadzi Manchester City, wcześniej był szkoleniowcem Bayernu Monachium (2013-2016) i Barcelony (2008-2012). Trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, sześć razy był mistrzem Anglii, po trzy razy mistrzem Niemiec i Hiszpanii. Wygrywał też m.in. Puchar Anglii, Puchar Niemiec, Puchar Hiszpanii czy Superpuchar UEFA.

Niemałe sukcesy święcił też jako zawodnik. Przez większość kariery był piłkarzem Barcelony. Wielokrotnie sięgał po mistrzostwo Hiszpanii, ma także złoty medal igrzysk olimpijskich (wówczas Hiszpania pokonała w finale Polskę).

[b]Zobacz, jak wygląda córka Pepa Guardioli:

[/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty