Dramat utalentowanego piłkarza z Niemiec. Lekarze wykryli u niego raka jądra

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / DPA
PAP / DPA
zdjęcie autora artykułu

Kariera Stefana Theskera stanęła pod znakiem zapytania. 24-latek niedawno dowiedział się, że ma raka jądra. Przeszedł już operację wycięcia guza, ale to nie koniec walki o życie.

W tym artykule dowiesz się o:

Stefan Thesker od najmłodszych lat był uznawany za wielki talent niemieckiego futbolu. Na koncie ma siedem występów w reprezentacji Niemiec U-21. Zagrał kilka meczów Bundeslidze w barwach TSG 1899 Hoffenheim oraz Hannoveru 96, ale nie przebił się na stałe do podstawowych składów tych ekip.

Pod koniec stycznia 24-letni obrońca postanowił odbudować się w Holandii. Do FC Twente został wypożyczony z drugoligowego SpVgg Greuther Fuerth. Kilka dni później zadebiutował w nowym zespole. Radość nie trwała długo, bo przyszła fatalna informacja.

Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór. Okazało się, że Thesker ma raka jądra. Od razu wrócił do Niemiec, aby poddać się operacji. Kilka dni temu przeszedł zabieg wycięcia guza w klinice w Ahaus.

- To jest osobisty dramat Stefana - mówi dyrektor Twente Ted van Leeuwen.

Na całe szczęście rokowania są dobre i jest szansa, że niebawem niemiecki piłkarz wróci do treningu. Thesker jednak będzie musiał regularnie monitorować swój organizm.

- Na razie Stefan z każdym dniem czuje się coraz lepiej i odczuwa coraz mniejszy ból. Jeżeli ból całkowicie zniknie, to nic nie będzie stało na drodze, aby wrócił do treningów - komentuje Rene Hake, trener Twente.

Rak jąder często jest diagnozowany u zawodowych sportowców. Ostatnio głośny był m.in. przypadek Bjarte Myrhola. Norweski piłkarz ręczny przez kilkanaście miesięcy walczył z chorobą, ale wygrał i wrócił na parkiet. Ostatnio wystąpił na mistrzostwach Europy w Polsce. Jego historię możecie przeczytać TUTAJ.

Opracował CYK

Zobacz wideo: co osiągnie reprezentacja na Euro 2016?

Źródło artykułu: