Ale pech! Piłkarz złamał nogę, uszkodził kostkę i bark. Bez udziału rywala

Storm Roux z australijskiego Central Coast Mariners może zapomnieć o futbolu na najbliższej miesiące. 23-letni piłkarz nabawił się "potrójnej" kontuzji w meczu ligowym z Melbourne City. Choć nie atakował go żaden rywal.

Przemek Sibera
Storm Roux Instagram / Storm Roux

Storm Roux próbował zablokować strzał. Chwilę później wył z bólu i podnosił rękę, aby zakomunikować, że potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Sędzia musiał przerwać spotkanie na 10 minut, zanim Nowozelandczyk został zniesiony z murawy. Wcześniej lekarze podali mu maskę tlenową.
Obrońca Mariners w szpitalu przeszedł badania. Okazało się, że doznał aż trzech (!) poważnych urazów, które wykluczą go z gry na co najmniej kilka miesięcy. "Roux złamał nogę, uszkodził kostkę i ma wybity bark" - brzmiał pierwszy komunikat klubu.

W poniedziałek 23-latek został przetransportowany do Sydney, gdzie przeszedł operację kontuzjowanej kończyny. "Przeżyłem kilka ciężkich dni. Dziękuje za wiadomości i pomoc, jaką otrzymałem. Operacja zakończona. Już nie mogę się doczekać rehabilitacji oraz powrotu na boisko" - napisał Roux na Instagramie.

Mariners przegrali 1:4 z Melbourne City i zajmują ostatnie miejsce w tabeli ligi australijskiej. W 20 meczach zdołali zgromadzić zaledwie 12 punktów.