Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zapadła decyzja w sprawie Zielińskiego. Polski sztangista surowo ukarany za doping

Adrian Zieliński usłyszał wyrok za wpadkę dopingową tuż przed startem IO. Możliwe, że polski zawodnik przedwcześnie zakończy karierę.
Robert Czykiel
Robert Czykiel

- Mogę potwierdzić, że Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie podjęła decyzję o zawieszeniu Adriana na 4 lata. Zarówno wyniki próbki "A", jak i otwartej w sierpniu próbki "B" potwierdziły obecność nandrolonu w organizmie zawodnika, więc nie było żadnych wątpliwości. Zieliński może się odwołać od decyzji, ale zobaczymy czy przedstawi nowe dowody w stosunku do tego, co przedstawił podczas postępowania pierwszej instancji - mówi w "Super Expressie" Michał Rynkowski, dyrektor Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

To efekt wpadki dopingowej w Rio de Janeiro. Adrian Zieliński nie przystąpił do walki o olimpijskie medale, bo przed startem na jaw wyszły kompromitujące go wyniki testów antydopingowych.

Polski sztangista w wywiadach wiele razy zarzekał się, że świadomie nie wziął zabronionych środków. Był nawet pomysł poddania się wykrywaczem kłamstw, ale mistrz olimpijski z 2012 roku ostatecznie z tego zrezygnował. Zieliński jednak nadal podtrzymuje, że jest niewinny i chce się odwołać od wyroku.

- W trakcie postępowania pierwszej instancji wykazałem, że to nie jest moja wina. Nandrolon, który wykryto w moim ciele, dostał się do organizmu poprzez zanieczyszczoną witaminę B12, którą zażywałem. Niestety, komisja tego nie uznała, ale będę się odwoływał - przyznaje w "SE".

W przypadku Polaka czteroletnia dyskwalifikacja może oznaczać koniec kariery. Za kilka tygodni Zieliński będzie obchodzić 28. urodziny. W wywiadzie przyznał też, że od dłuższego czasu nie trenuje.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: niecodzienni goście w Arsenalu. Zobacz, co wyprawiali z piłkarzami

Czy Adrian Zieliński otrzymał sprawiedliwą karę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×