Wojowniczka "udusiła" rywalkę, ale przegrała walkę. Skandal na gali MMA

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Pojedynek podczas Invicta FC 21 wywołał ogromne kontrowersje. Największa krytyka spadła na sędziego ringowego, który zanotował kompromitującą wpadkę.

W tym artykule dowiesz się o:

Sobotnia gala amerykańskiej organizacji Invicta Fighting Championships w Kansas City zakończyła się w atmosferze skandalu. Na cenzurowanym znalazł się sędzia ringowy Greg Franklin, który w jednej z walk nie zauważył, że 33-letnia Amy Montenegro z USA straciła przytomność!

W końcowych sekundach trzeciej rundy reprezentująca Norwegię 32-letnia Celine Haga zapięła duszenie zza pleców, ale to nie wystarczyło, żeby wygrać walkę. Sędzia nie przerwał bowiem pojedynku, a to, że Montenegro jest nieprzytomna odkrył dopiero po gongu, kiedy zaczął rozdzielać obie zawodniczki.

W tej sytuacji zwycięzcę wyłonili sędziowie punktowi, którzy jednogłośnie (wszyscy 29-28) przyznali wygraną... "uduszonej" zawodniczce.

Werdykt na gali Invicta FC 21 spotkał się z krytyką mediów oraz kibiców, a najbardziej dostało się Franklinowi. - Zawodniczka przez pięć sekund walki leżała nieprzytomna, a sędzia nie reagował. Mogło dojść do tragedii - komentują fani MMA za oceanem.

Źródło artykułu: