WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Kowalczyk komentuje triumf w 54-kilometrowym maratonie. Padło hasło "masochistka"

Start na niezwykle wymagającej trasie był dla biegaczki z Kasiny Wielkiej nie tylko walką z dystansem. Zadania z pewnością nie ułatwiał jej plecak.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski

- O tak, jestem masochistką. Birken do kolekcji. Vale i Peep (serwismeni Valentina Vuerich i Peep Koidu - przyp. red.) dziękuję za wspaniale przygotowane narty - napisała Justyna Kowalczyk po triumfie w prestiżowym maratonie narciarskim w Birkebeinerrennet w Norwegii.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej pokonała dystans 54 km (z miejscowości Rena do Lillehammer) w czasie 2:46,42. Druga na mecie Szwedka Britte Johansson Norgren straciła do Polki ponad cztery minuty.

Start w Birkebeinerrennet był dla Kowalczyk walką z dystansem i własnymi słabościami. Prawdopodobnie z tego powodu w komentarzu sportsmenki znalazło się porównanie do... masochizmu.

Uczestnicy norweskiego maratonu rywalizowali na trudnej trasie, biegnąc z ważącymi minimum 3,5 kg plecakami. Ma to symbolizować wyprawę lojalistów ze stronnictwa Birkebeiner, którzy na początku XIII wieku uciekali na tym samym dystansie z dwuletnim wówczas pretendentem tronu Haakonem Haakonssonem. Przyszły monarcha był niesiony na plecach i ważył ok. 3-4 kg.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: bili się bez opamiętania. Wielka zadyma w rugby

Starty w biegach długodystansowych zaowocują medalem Justyny Kowalczyk w IO 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter/Faceboook/kibicujjustynie

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Cziółołejka 0
  Ale z Ciebie osioł, durniu.
  jotwu za tydzień maraton z udziałem Kowalczyk z workiem cementu na plecach.Tylko do tego się nadaje,bo puchar świata to dla niej Pireneje.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Ge0 0
  jotwu widać, że hejt to twoje powołanie. Zamknij się proszę w mały pokoiku i daj upust swoim żądzom jak chcesz to zabierz ze sobą worek cementu tobie się bardziej przyda niż Justynie.
  jotwu za tydzień maraton z udziałem Kowalczyk z workiem cementu na plecach.Tylko do tego się nadaje,bo puchar świata to dla niej Pireneje.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • jotwu 7
  za tydzień maraton z udziałem Kowalczyk z workiem cementu na plecach.Tylko do tego się nadaje,bo puchar świata to dla niej Pireneje.
  [ 2 komentarze w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)