Czy to najbardziej szalona minuta w historii piłki? Zobacz niewiarygodną końcówkę meczu

Doliczony czas gry, goście prowadzą 3:1, a do końca meczu pozostała minuta. Minuta, którą naoczni świadkowie mogą zapamiętać do końca życia. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kadr z meczu Padiham FC - Widnes FC YouTube / twitter.com/MillbourVideos / Kadr z meczu Padiham FC - Widnes FC
O meczu pomiędzy 8. i 9. zespołem North West Counties Football League (9 szczebel rozgrywkowy w Anglii) mówi cały internet. Padiham FC przyjmował Widnes FC i w 92. minucie przegrywał 1:3. Sędzia doliczył 60 sekund, podczas których nielicznie zgromadzeni kibice przeżyli prawdziwy horror.

Piłkarze gospodarzy zdobyli kontaktowego gola i błyskawicznie przenieśli piłkę na środek boiska. Po kilku katastrofalnych błędach sprezentowali rywalom 100-procentową okazję na czwartą bramkę, ale ostatecznie jeden z defensorów wybił piłkę z linii bramkowej. Golkiper wybił jeszcze piłkę na "aferę", jeden z zawodników dośrodkował w pole karne, gdzie kolega trafił w poprzeczkę. To nie był jednak koniec - po skutecznej dobitce zrobiło się 3:3.

To trzeba zobaczyć:

Typowa brytyjska pogoda, całkowity brak taktyki, fatalne błędy i przeraźliwe zmęczeni piłkarze amatorzy tylko dodają "smaczku" tej niesamowitej końcówce. Ta ostatnia minuta meczu stała się prawdziwym hitem internetu, a pod wrażeniem był nawet bramkarz Iker Casillas:

Czy to najbardziej szalona minuta w historii futbolu? - To horror, komedia, thriller i akcja. To najszaleńsza minuta piłki, w której uczestniczyłem. Nigdy nawet nie byłem świadkiem czegoś takiego - przyznał po meczu trener Padiham.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.