Terrence Jones, była gwiazda NBA, zaatakował rywala na boisku. Odpowiedź była brutalna (wideo)

Kuriozalne, ale i brutalne akcje w filipińskiej lidze koszykówki. W trakcie spotkania Terrence Jones, który przez kilka sezonów grał w NBA, uderzył w intymne miejsce Calvine'a Abuevę. Odpowiedź rywala była szybka i brutalna.

Szymon Łożyński
atak Calvina Abuevy na Terrence Jonesa YouTube / ESPN5 / Na zdjęciu: atak Calvina Abuevy na Terrence Jonesa
Obie sytuacje miały miejsce w czwartej kwarcie spotkania TNT KaTropa kontra Phoenix Pulse. Gdy na zegarze pozostawało nieco ponad 7 minut do końca meczu, Calvine Abueva przewrócił się na parkiet i zwijał się z bólu.

Powtórki telewizyjne nie pozostawiły złudzeń. Abuev popchnął Terrence Jonesa. Sędziowie nie dostrzegli jednak faulu, więc kolarz z przeszłością w NBA sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość i dłonią uderzył swojego rywala w intymne miejsce.

Abuev wstał z parkietu o własnych siłach i postanowił zrewanżować się przeciwnikowi. W kolejnej akcji nie trafił do kosza. Piłkę zebrał Jones. Abuev podbiegł do rywala i z całym impetem uderzył go. Jones przewrócił się, a na parkiecie zaiskrzyło między wieloma graczami. Arbitrzy musieli szybko interweniować, żeby nie doszło do poważniejszej bijatyki.

Oba niesportowe zachowania koszykarzy można zobaczyć w poniższym wideo:

Pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny TNT KaTropa 114:88. Z kolei Jones (grał m. in. Houston Rockets i New Orleans Pelicans w NBA) za uderzenie rywala w miejsce intymne otrzymał karę grzywny w wysokości około 1,5 tys. dolarów. Z kolei Abuev został zawieszony na czas nieokreślony i musiał zapłacić 1 tys. dolarów.

Czytaj także: [urlz=/sportowybar/825697/final-ligi-mistrzow-mohamed-salah-zle-odczytal-zamiary-dziennikarki-myslal-ze-ch]Mohamed Salah myślał, że dziennikarka chce go pocałować. Pomylił się

[/urlz]ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: nietypowe wyzwanie dla Kloppa i Pochettino. Mieli niezły ubaw