Strongman. Mariusz Pudzianowski wspomniał start sprzed lat. W Trzebiatowie został mistrzem kraju

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny przypomniał w mediach społecznościowych czasy swoich startów w zawodach strongmanów. Tym razem zamieścił zdjęcie sprzed 11 lat, co spodobało się kibicom.

Mateusz Kozanecki
Newspix / Piotr Bławicki/Eastnews/SE
Mariusz Pudzianowski to jeden z najbardziej utytułowanych strongmanów. Aż pięciokrotnie zostawał mistrzem świata, sześć razy zwyciężył w mistrzostwach Europy, a w kraju po złoto sięgnął ośmiokrotnie.

W sobotę "Pudzian" zamieścił na Facebooku zdjęcie z zawodów, podczas których zdobył jeden z ośmiu złotych medali - mistrzostw Polski w Trzebiatowie z 2009 roku.

32-letni wówczas Pudzianowski zwyciężył w kwalifikacjach, a następnie odniósł pewne zwycięstwo w finale. Zdobył 42 punkty, drugi był Grzegorz Szymański (35 pkt), a trzecie miejsce zajął Krzysztof Radzikowski (34 pkt).

Reakcja fanów na historyczne zdjęcie była pozytywna. Nie brakowało pochlebnych komentarzy. "Jak pan to robi, tyle lat, taka forma, ten wygląd, ta siła fizyczna psychiczna" - napisał jeden z kibiców. "Mariusz, szacunek dla ciebie, jesteś wielki" - dodał kolejny.

Po zakończeniu kariery strongmana Mariusz Pudzianowski zaczął walczyć w MMA. Do tej pory stoczył 21 pojedynków, w których odniósł 14 zwycięstw, w tym osiem przez nokaut.

- Imponujące zagranie Garetha Bale'a na polu golfowym (wideo)
Ogromne problemy organizatorów. Gala jednak zgodnie z planem! (aktualizacja)