Fame MMA 6. Marta Linkiewicz - Kamila Smogulecka. "Linkimaster" wypunktowała "Zusje". Historyczna walka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FAME MMA / Na zdjęciu: Marta Linkiewicz
Materiały prasowe / FAME MMA / Na zdjęciu: Marta Linkiewicz
zdjęcie autora artykułu

W walce wieczoru gali Fame MMA 6 Marta "Linkimaster" Linkiewicz (2-1) i Kamila "Zusje" Smogulecka (0-1) zaskoczyły kibiców, bo walczyły przez pełen dystans. Sportowo konfrontacja jednak nie zachwyciła. Emocji nie brakowało.

W tym artykule dowiesz się o:

"Zusje" zasłynęła po występie w teledysku do utworu "My Słowianie" autorstwa Cleo i Donatana, pięć lat temu. Wtedy Kamila Smogulecka posługiwała się pseudonimem "Luxuria Astaroth".

Od tamtej pory jej kariera przyspieszyła w zbyt szybkim tempie, co doprowadziło do poważnych problemów prywatnych i uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Z czasem jednak postanowiła się zmienić. Bez wahania przyjęła propozycję walki w MMA.

Rywalka 23-latki, Marta Linkiewicz, również uchodzi za bardzo kontrowersyjną postać. Szybko zdobyła internetową sławę. W MMA stoczyła wcześniej dwa starcia. Pokonała Monikę "Esmeraldę" Godlewską i w pojedynku o pas przegrała z aktualną mistrzynią, Anielą "Lil Masti" Bogusz.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): Toledo brutalnie znokautowany, popis Ormanowa na ACA

W Fame MMA odbyło się już kilka walk kobiet. Ta była jednak szczególna, bo trwała dłużej niż jedną rundę! Doszło jednak do błędu - pierwsza runda trwała trzy minuty, a nie dwie. Paniom to jednak nie przeszkadzało. Dotrwały do ostatniej minuty, pomimo wielkiego wycieńczenia.

Sportowo starcie nie stało na zbyt wysokim poziomie. Ba, konfrontacja momentami była dość trudna do oglądania. Emocji jednak nie brakowało, bo wojowniczki dały z siebie tyle, ile mogły. Pojawiła się również krew. Linkiewicz zraniła Smogulecką.

Zwyciężczynię wskazali sędziowie. Jednogłośnie uznali, że lepsza była "Linkimaster". Z tym werdyktem nie można się nie zgadzać. - To dopiero początek mojej kariery w MMA - zapowiedziała.

Przypomnijmy, że historia organizacji gali Fame MMA 6 na stałe zapisze się w kartach nie tylko polskich, ale i światowych sportów walki. Dosłownie do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy wydarzenie się odbędzie.

Pandemia koronawirusa nie zatrzymała jednak organizatorów, którzy przenieśli imprezę do studia telewizyjnego w nieogłoszonym miejscu. Lokalizacja zmieniana była kilkukrotnie, ale wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, pomimo licznych problemów i sprzeciwów z różnych stron.

Procedury bezpieczeństwa zostały jednak zachowane. Cała obsługa, w tym nawet sędzia ringowy i ring girls, są w rękawiczkach i maskach. Dokonano również testów na obecność koronawirusa.

Zobacz także: -> Fame MMA 6. Wojciech Gola - Marcin Krasucki. Szybki koniec, "Rafonix" rozbity -> Fame MMA 6. Marcin Najman - Piotr "Bestia" Piechowiak. Kolejna szybka porażka "El Testosterona" -> Fame MMA 6. Ta ceremonia ważenia przejdzie do historii. Procedury zachowane (wideo)

Źródło artykułu:
Czy Marta Linkiewicz powinna po raz drugi zmierzyć się z Anielą Bogusz?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
Rick Grimes
29.03.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Jak nie robią testów antydopingowych to chociaż mogli zrobić testy antynarkotykowe bo ta cała "Zusje" to musiała vibovitu ładnie się najeść :))).  
avatar
Marcin Ślawski
29.03.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To powinno być zakazane. A organizatorzy płacić grube kary za psucie sportu.  
avatar
Thorin
29.03.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Do redakcji, NIE WSTYD WAM ??? Jak można promować, reklamować to ŚCIER%WO, bo kobietą nie można jej nazwać ! Swoją drogą to nie rozumie, zrobiła z siebie publicznie najgorszą DZI%WKE, jest zwyk Czytaj całość
avatar
Klemek
29.03.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nikt nie pisze że zadowsno nowe rodzaje ciosów. Mickiewicz po zadanym cio się szybko otwierane piesc i drapala rywalke po twarzy...  
Ralph Kopcewicz
29.03.2020
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Historyczna walka Fame MMA 6,lepsze imprezy pod buda z piwem nad Wisla po 22,wstep wolny,chyba tylko psychicznie chorzy placa za PPV i takie gnioty,dramat.