Fame MMA 8. Amadeusz "Ferrari" Roślik - Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka. Duże emocje w K-1. Kolejna niespodzianka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fame MMA / Na zdjęciu: Amadeusz Roślik i Maksymilian Wiewiórka
Materiały prasowe / Fame MMA / Na zdjęciu: Amadeusz Roślik i Maksymilian Wiewiórka
zdjęcie autora artykułu

Gala Fame MMA 8 obfituje w niespodzianki. W walce K-1 przez jednogłośną decyzję zwyciężył Maksymilian Wiewiórka. Pokonał Amadeusza Roślika.

Pomimo doświadczenia w mieszanych sztukach walki, podczas Fame MMA 8 "Wiewiór" i "Ferrari" zmierzyli się na zasadach K-1. Mieli na sobie małe rękawice, takie jak w walkach MMA. Używać będą mogli tylko nóg i pięści.

Swój poprzedni pojedynek Maksymilian Wiewiórka stoczył podczas wrześniowego Fame MMA 7. Po raz drugi skonfrontował się z Kamilem Hassanem i pokonał go przez decyzję po trzech rundach. Wcześniej bił się podczas trzeciej edycji. Wtedy również był lepszy od "Hassiego" po trzech rundach.

Jego konkurentem w Łodzi był Amadeusz Roślik. "Ferrari" również walczył podczas siódmej edycji Fame MMA. Przegrał wtedy z Adrianem Polańskim przez dyskwalifikację.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tyson Fury trenował na worku i nagle... Zobacz, co tam się wydarzyło!

"Ferrari" w klatce freak-fightowej organizacji legitymuje się kiepskim bilansem. Dwukrotnie przegrywał z "Polakiem", pokonał go również Dawid Malczyński. Jedyny triumf ma na swoim koncie nad Sylwestrem Tkoczem.

Zdaniem bukmacherów faworytem starcia był Roślik. Kurs na jego zwycięstwo wyniósł ok. 1.5. Szanse na triumf Wiewiórki analitycy wycenili po przeliczniku 2.3.

Przebieg pierwszej rundy był taki, jakiego można było się spodziewać. Padały mocne uderzenia z obu stron. Poziom sportowy był, biorąc pod uwagę realia freak-fightów, bardzo wysoki. Można było odnieść wrażenie, że lepiej prezentuje się "Wiewiór"!

Druga odsłona miała bardziej wyrównana, jednak wciąż to Wiewiórka przeważał. Sytuacja wyglądała podobnie również w trzecim starciu. "Ferrari" walczył do samego końca i chwilę przed ostatnim gongiem poszedł na wojnę z konkurentem. Zadał "Wiewiórowi" kilka bardzo mocnych uderzeń!

To jednak nie wystarczyło, aby Roślik zwyciężył. Po trzech rundach sędziowie byli jednogłośni. Wszyscy wskazali na zwycięstwo Maksymiliana Wiewiórki.

- Teraz chcę powalczyć o pas w MMA w kategorii półśredniej z Dawidem Malczyńskim - przyznał po walce triumfator.

Gala Fame MMA 8 odbywa się w łódzkim Hotelu Hilton. W jej trakcie dojdzie do dziesięciu pojedynków. W karcie walk znaleźli się między innymi Kacper Błoński, Marcin Dubiel, Marcin Najman i Kasjusz Życiński.

Wydarzenie transmitowane jest w systemie PPV. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy na WP SportoweFakty.

Zobacz także: -> Fame MMA 8. Wyniki ważenia. Marcin Najman cięższy o ponad 10 kilogramów od "Don Kasja". Było gorąco! -> MMA. UFC. Anderson Silva zwolniony z organizacji. 45-latek wolnym zawodnikiem -> Fame MMA 8. Kto jest kim? Amadeusz "Ferrari" Roślik - największy bad boy gali

Źródło artykułu: