Fame MMA 9. Sylwester Wardęga - Kacper Błoński. Sędzia musiał przerwać walkę, youtuber nie chciał odklepać!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fame MMA / Sylwester Wardęga
Materiały prasowe / Fame MMA / Sylwester Wardęga
zdjęcie autora artykułu

W hitowym starciu youtuberów na gali Fame MMA 9 Kacper "Blonsky" Błoński (2-0) rozprawił się w pierwszej rundzie z Sylwestrem Wardęgą (0-1).

Słynny Sylwester Wardęga dopiero zadebiutował w mieszanych sztukach walki, mimo że o pojedynku z jego udziałem mówiło się już od pierwszych edycji Fame MMA. Jego kanał na YouTube osiągnął bardzo duży sukces i aktualnie jest szóstym co do popularności polskim kanałem pod względem liczby subskrybentów.

Twórca swoją popularność zdobył również poza granicami Polski. W 2014 roku zdobył nagrodę YouTube Rewind dzięki 118 milionom wyświetleń filmu z psem-pająkiem. Teraz youtuber nie zajmuje się jednak prankami, a materiałami o charakterze śledczym.

Jego konkurent, Kacper "Blonsky" Błoński, również musiał zaczekać na debiut w Fame MMA. O jego debiucie mówiono już w październiku 2019 roku. Wtedy informowano, że na szóstej edycji zmierzy się z Mateuszem Trąbką.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

Ostatecznie Błoński pierwszy pojedynek stoczył podczas listopadowego Fame MMA 8, gdzie zmierzył się z Marcinem Dubielem. Autor hitu "Eluwina" wygrał przez jednogłośną decyzję.

Pojedynek rozpoczął się od mocnych uderzeń! Błoński chciał posłać na deski Wardęgę. Ten szukał klinczu i obaleń. Jednocześnie padały kolejne ciosy w stójce. "Blonsky" okazał się jednak lepszy w parterze i poddał konkurenta duszeniem zza pleców! Youtuber leżał na macie nieprzytomny, sędzia musiał przerwać walkę.

- Nie spodziewałem się, że Sylwek będzie walczył z pozycji mańkuta. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. Mam nadzieję, że pokazałem, że jeszcze zwojuję Fame MMA - przyznał triumfator pojedynku.

Fame MMA 9 odbywa się w łódzkim Hotelu Hilton. Podczas wydarzenia dojdzie do dziesięciu pojedynków - dziewięciu na zasadach mieszanych sztuk walki i jednego w formule boksu. Impreza transmitowana jest w PPV. Relację z gali przeprowadza serwis WP SportoweFakty.

W głównych starciach wystąpią między innymi Patryk "Kizo" Woziński, Sylwester Wardęga, Marcin Malczyński, Jakub "Kubańczyk" Flas, Gabriel "Arab" Al-Sulwi, Kaper "Blonsky" Błoński, Paweł "Ponczek" Sikora, Patryk "Patrykos" Domke, Filip Zabielski i Mariusz "Hejter" Słoński.

Zobacz także: -> MMA. UFC 259. Maciej Szumowski: Jan Błachowicz już jest wielki. Wierzę w legendarną polską siłę -> MMA. FEN 33. Kacper Formela zmierzy się z Damianem Frankiewiczem -> Fame MMA 9. Kim jest Patryk "Kizo" Woziński, gwiazda walki wieczoru? -> UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Karta walk. Gdzie oglądać?

Źródło artykułu: