KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

O tym zdjęciu z Jasnej Góry mówi coraz więcej osób

Na Jasną Górę dotarła niedawno Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Wierni przynieśli Matkę Boską z rękawicami bokserskimi oraz modlili się o pomyślne wyniki. Dzieło wywołało poruszenie.

IK
Matka Boska otoczona rękawicami bokserskimi na Jasnej Górze Materiały prasowe / Biuro prasowe Jasnej Góry / Matka Boska otoczona rękawicami bokserskimi na Jasnej Górze.
Organizatorem pielgrzymki było Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP. Cel był jasny: dotarcie na Jasną Górę, a tam modlitwa w intencji polskich sportowców, których w nadchodzących dniach i tygodniach czekać miały ogromne wyzwania.

Wierni na Jasną Górę przynieśli też bardzo charakterystyczną płaskorzeźbę: Matkę Boską z rękawicami bokserskimi. Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP tłumaczył wówczas, że "te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi".

W sieci aż huczy

Sprawa wywołała wówczas w środowisku poruszenie, dodanie takiego elementu, jednoznacznie kojarzącego się przecież z walką i zestawienie go z wiarą, bywa dla niektórych kontrowersyjne. Pojawiły się nawet głosy o obrazie uczuć religijnych.

"Głupota ludzka nie ma granic", "Trzeba było tam umieścić RL, może by wygrali ze Słowacją", "Dobrze, że Jasnej Góry nie odwiedził Katolicki Związek Strzelecki", "Matka Boska Bokserska?!" - to tylko niektóre z komentarzy, które wpisywano pod teksty o niecodziennym wizerunki matki Chrystusa.

Pojawiały się jednak również przychylne opinie: "Nie jątrzyć, modlić się, czynić pokutę i wynagradzać za grzechy", "W Polsce najważniejsza jest wiara i kult Maryi, a jak się komuś nie podoba to do widzenia i wyprowadzić się do innego kraju".

Kapelan - mistrz

- Tutaj na Jasnej Górze jest wielu sportowców również nas kapłanów. Jednoczymy się i zawierzamy całe nasze środowisko Matce Bożej - podkreślił ks. Stanisław Kuć cytowany przez jasnagora.com. - Jestem mistrzem Europy w wadze muszej w boksie federacji "Kolejarz". Wszyscy sportowcy, którzy tu zgromadziliśmy się chcemy wypraszać Boże łaski dla wszystkich ludzi, do których jesteśmy posłani - dodał kapłan.

Wydarzenie miało miejsce niedługo przed tym, jak Iga Świątek walczyć miała w finale gry podwójnej we French Open, a do udziału w finałach piłkarskich mistrzostw Europy szykowała się nasza biało-czerwona kadra. Wyniki wskazują, że modlitwy nie przyniosły rezultatu, ale nie to było najważniejsze w całym wydarzeniu.

- Przy wielkich okazjach jakimi są np. rozgrywki Euro 2020 przypominamy sobie, że sport jest również środkiem kształtowania postaw patriotycznych dla młodzieży - zauważył Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP.

Czytaj też:
-> Wydała fortunę na randkę. Drogi strój Anny Lewandowskiej
-> Zbigniew Boniek prowokuje Marcina Najmana. "Nie bierze pan jeńców"

ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet
Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (58)
 • fannovaka Zgłoś komentarz
  bokserstwo to agresywny sport dla agresywnych ludzi i prosze go nie mieszac z Matka Boska bo jestem pewna ze ona nie jest fanka tego sportu
  • Wvw Zgłoś komentarz
   A przeciwnicy polaków też by przynieśli tak zwaną matkę boską i co wtedy? Pomijając że czczenie figur i obrazów jest grzechem bałwochwalstwa, oddawanie czci Maryi jest sprzeczne z
   Czytaj całość
   Biblią, każdy kto nie zna słowa Bożego jest wprowadzany w błąd łatwiutko, pedofilie że jest zła bardzo łatwo się ocenia, ale doktryny katolickie i inne rzeczy związane z wiarą już trudniej bo trzeba znać słowo Boże wiedzcie wyznawcy kościoła katolickiego że jesteście wprowadzanie w błąd na prawie każdym poziomie.
   • emwuka Zgłoś komentarz
    Miriam matce Jehoszuy ben Josefa do głowy nie przyszło, że kiedyś w dalekim kraju nad Wisłą będą ją nazywać Maryją
    • Tomasz Lach Zgłoś komentarz
     Hipokryci, tęcza wam przeszkadzała, ale rękawice luzik. Wasza "Muatka Buoska" dziwne ma poglądy, To taka bardziej wojowniczka niż matka.
     • kasiula1990 Zgłoś komentarz
      A mnie się podoba , „rękawice które symbolizują ze ze będą bronić , strzec” . A jak zwykle szukają ludzie drugiego dna .
      • Andisiwy Zgłoś komentarz
       • Jurekjp Zgłoś komentarz
        Jak podczas strajku kobiet założono szalik na szyji Chrystusa to była obraża uczuć a jak robią cyrk z rękawicami to nie ma obrazy. Mnie osobiście nie podoba się to i narusza moje
        Czytaj całość
        uczucia religijne i chyba zgłoszę to do prokuratury. Nie może być że jedni to obrażają a inni nie. A boks nigdy mi się nie kojarzył z Matką Boską. Kolorowy szalik kojarzący się z pewną grupą osób która jest napiętnowana przez pseudo obrońców wiary katolickiej kojarzy mi się z Matką Boską która kocha wszystkivh a tym bardziej tych prześladowanych. Hańba z tą formą promowania boksu
        • Menelitho Zgłoś komentarz
         "W Polsce najważniejsza jest wiara i kult Maryi, a jak się komuś nie podoba to do widzenia i wyprowadzić się do innego kraju" - Chyba coś się tu "poprzestawiało". W
         Czytaj całość
         Polsce wcale nie jest najważniejsza wiara. Tak to chcieliby chrześcijanie. Jeszcze mi będzie mówić co mogę zrobić ja mi się nie podoba. Dziękuję, ale o pozwolenie nie pytałem bo nie uważam że powinienem wyprowadzać się z miejsca gdzie się urodziłem. To nie jest kraj tylko i wyłącznie chrześcijański ( taki jest dopiero od tysiąca lat). Chrześcijanie mają swój kraj, Watykan więc jeśli im się nie podoba to mogą tam wrócić (lub ktoś kiedyś im pomoże w tym).
         • Jean Jack Palesky Zgłoś komentarz
          ...hmm... skrajnie pozbawionym rozumu musi być ten, kto nie chce przyjąć do wiadomości, że po 1989 roku w Polsce wszystkie kolejne ekipy rządowe poprzyklejały się do rzymsko-katolickich
          Czytaj całość
          hierarchów, oczekując wzajemności, ergo - kościelnego poklasku głoszonego z kościelnych ambon. W zamian - hierarchowie zażyczyli sobie od kolejnych, tak zwanych watykańsko-polskich rządów - ziemskich nadań oraz pieniędzy - wszystko kosztem polskich podatników. Swoim rozbestwieniem i rozpasaniem - niedawno zażyczyli sobie od poloczkowatych politykierów - likwidacji niezależnych mediów, od lat funkcjonujących w Polsce. Ostatnio zażyczyli sobie od stojącego nad grobem Jarosława Kaczyńskiego - wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej i cofnięcie naszego kraju do średniowiecza. Nie sposób się zatem dziwić, że po 1989r głównym źródłem zła w naszym kraju stali się kościelni hierarchowie oraz ich politykierscy akolici, wspierający motłoch, hołotyzm, zabobon oraz wszelką ciemnotę. Nikt, kto posiada zdolność do samodzielnego myślenia, przenigdy nie odda swojego głosu przy wyborczej urnie na partię, która stanowczo i zdecydowanie nie odetnie się od czarnych, watykańskich sotni. Tylko jednostronne zerwanie hańbiącego Polskę i Polaków konkordatu, bezwzględna sekularyzacja wszelkich, tak zwanych dóbr kościelnych - (ichni panbóg z nieba im ziemskich dóbr nie nadał), odcięcie wszelkiej maści kapelanów, katechetów oraz im podobnych - od pieniędzy podatników - pozwoli na natychmiastowe uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym kraju. P.S. Prawdziwych mężów stanu w Polsce ze świecą szukać. Najczęściej - to zwykłe, politykierskie cwaniaczki, zakładnicy miękkich, sejmowych foteli oraz apanaży i innych synekur - powiązanych z owymi fotelami. Ot, i wszystko...
          • ferdzio kiepski Zgłoś komentarz
           Czy to te słynne rękawice strażnika częstochowy miszcza najmana kurde?
           • Paweł Ciesielski Zgłoś komentarz
            Co będzie - jak przyjedzie bractwo kurkowe? Rusznica do obrony zamiast rękawic?
            • Anna Mielczarek Zgłoś komentarz
             brawo sportowcy
             • Renata Sieczkowska Zgłoś komentarz
              Te rękawice okalajace obraz Matki Bożej są na poziomie wypowiedzi, żeby ci, którym się to nie podoba, wyjeżdżali z tego kraju. Straszliwa agresja wiernych. Takich wiernych!
              Zobacz więcej komentarzy (9)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×