KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nie wygląda to dobrze. Gwiazdor Fame MMA w tarapatach

Arkadiusz Tańcula po powrocie z rajskich wakacji miał niemiłą niespodziankę. Dopadła go Krajowa Administracja Skarbowa, która w jego bagażu znalazła przedmiot, który został "rabunkowo pozyskany z natury".

RC
Arkadiusz Tańcula Instagram / Na zdjęciu: Arkadiusz Tańcula
W ostatnich tygodniach polskie gwiazdy chętnie korzystały z uroków ciepłych krajów. Jednym z popularnych kierunków są Malediwy. Tam też wypoczywał Arkadiusz Tańcula, którego wielu kibiców zna z walk w Fame MMA.

Powrót do kraju jednak przyniósł przykrą niespodziankę. Krajowa Administracja Skarbowa informuje o udaremnieniu "pierwszej w bieżącym roku próby przywozu okazów gatunków zagrożonych wyginięciem". Akcja miała miejsce na lotnisku Kraków-Balice, a głównym bohaterem tej historii jest wspomniany Tańcula.

"Nie będzie mile wspominać spotkania z funkcjonariuszami małopolskiej Służby Celno-Skarbowej mężczyzna powracający do kraju z pobytu na Malediwach. Bowiem w jego bagażu funkcjonariusze ujawnili fragment rafy koralowej, który jest chronionym okazem CITES. Co więcej, bardzo dobry stan w jakim znajdował się koralowiec, może wskazywać na fakt, że został on rabunkowo pozyskany z natury. Koralowce są objęte ochroną zgodnie z rozporządzeniem Rady (WE) nr 338/97 w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi" - czytamy na stronie małopolskiej KAS.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Petarda!". Dziurska zachwyciła sieć. Co za ruchy!

Skąd wiadomo, że kłopoty z prawem ma Tańcula? On sam się tym pochwalił na Instagramie! Na swoim koncie pokazał zdjęcie artykułu, które okrasił krótkim komentarzem: "jestem sławny".

Wątpliwe jednak, aby był zadowolony z takiej "sławy". To poważne przestępstwo, za które grożą surowe konsekwencje. Teraz grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Tańcula jednak będzie mógł liczyć na łagodniejsze potraktowanie, gdy sąd uzna, że działał nieumyślnie. Wtedy grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności do 2 lat.
Fot. Instagram Fot. Instagram
Kowal i Mejza w Fame MMA? Jest zaproszenie >> Fame MMA o współpracy ze światem przestępczym. Jest oświadczenie >>
Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×