Ma lukę w pamięci. Reprezentant Holandii doznał wstrząsu mózgu podczas meczu z Belgią

Po brutalnym zderzeniu z bramkarzem Belgów Vincent Janssen nie pamięta, co się z nim działo przez ok. dwadzieścia minut.

Piotr Bobakowski
AP/FOTOLINK/East News

W środę reprezentacja Holandii zremisowała z Belgią (wynik 1:1) w meczu towarzyskim rozegranym w Amsterdamie. W 14. minucie tego spotkania doszło do zderzenia w polu karnym pomiędzy bramkarzem Simonem Mignoletem (na zdjęciu) i napastnikiem Vincentem Janssenem.

W starciu ucierpiał holenderski zawodnik, który długo nie podnosił się z ziemi. Prowadzący to spotkanie sędzia Szymon Marciniak przerwał grę i zezwolił na wbiegnięcie na boisko służb medycznych.

Janssen nie był jednak w stanie kontynuować zawodów i kilkanaście minut później zastąpił go Bas Dost. - Z Janssenem to jest ciężka sprawa. Lekarze stwierdzili, że dostał wstrząsu mózgu. Ma lukę w pamięci i nie wie, co się z nim działo przez ok. 20 minut - powiedział po meczu selekcjoner gospodarzy Danny Blind.

Na kolejnych stronach zobaczycie, jak doszło do kolizji Janssena z Mignoletem.