Łatwe pieniądze. Adamek dostanie fortunę od Fame

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Tomasz Adamek / Na zdjęciu Tomasz Adamek
Instagram / Tomasz Adamek / Na zdjęciu Tomasz Adamek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Adamek ma za sobą debiut we freak fightach, który wypadł pomyślnie. Federacja Fame MMA bardzo sobie ceni "Górala". Portal Sport.pl dowiedział się nieoficjalnie, ile nasz utytułowany bokser dostał za swoją pierwszą walkę.

Na ten dzień czekali fani freak fightów. W sobotni wieczór w Gliwicach Tomasz Adamek stoczył pierwszą walkę w Fame MMA. Przeciwnikiem 47-latka z Żywca był Patryk 'Bandura' Bandurski. Po trzech rundach nasz utytułowany pięściarz pewnie wypunktował youtubera (więcej tutaj).

Nie jest tajemnicą, że znane osobistości decydują się uczestniczyć w takich wydarzeniach ze względu na atrakcyjne zarobki. Są to kwoty, które robią wrażenie. Tym bardziej że mowa przecież o walkach, które trwają maksymalnie kilka rund.

Ile zatem zarobił Adamek? Portal Sport.pl dowiedział się nieoficjalnie, że "Góral" ma otrzymać około 1,5 mln złotych!

ZOBACZ WIDEO: Szpilka przyszedł do jego szatni. Wrzosek zdradza treść rozmowy i ocenia walkę

To oznacza, że za każdą rundę otrzymał co najmniej 500 tys. złotych. Ponieważ każda z części sobotniej walki trwała trzy minuty, Adamek za każdą spędzoną w ringu minutę zgarnął 166,67 tys. złotych. Analogicznie za każdą sekundę zarobił 2778 złotych. Tyle miesięcznie otrzymują niektórzy Polacy.

To duże pieniądze. Przypomnijmy, że Adamek podpisał z federacją Fame MMA kontrakt na dwie walki. Będzie zatem miał jeszcze okazję na kolejny wielki zarobek.

Co ciekawe większe pieniądze Adamek miał zarobić za występ w KSW. W lutym bieżącego roku zmierzył się na gali KSW Epic w Gliwicach z Mamedem Chalidowem w pojedynku w formule bokserskiej. Według mediów obaj mieli otrzymać co najmniej po 3 mln złotych (więcej tutaj). "Góral" pokonał wówczas legendę polskiego MMA, bowiem jego rywal zgłosił kontuzję ręki.

Zobacz także: Sensacja w Rijadzie Zobacz także: Nowy mistrz w ulubionej kategorii Polaków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty