Jesienią kolejna walka Marcina Różalskiego. Pojedynek nie odbędzie się w formule MMA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / dsfchallenge.com / Na zdjęciu: Marcin Różalski
Materiały prasowe / dsfchallenge.com / Na zdjęciu: Marcin Różalski
zdjęcie autora artykułu

Już ponad dwa lata kibice czekają na kolejną walkę Marcina Różalskiego. Były mistrz KSW ma stoczyć ją jesienią tego roku. Dograne są już wszystkie kwestie dotyczące miejsca, daty i rywala dla "Różala". Pewne jest, że pojedynek nie odbędzie się w MMA.

W tym artykule dowiesz się o:

- Tej jesieni Marcin ma wyjść do areny walki. W formule innej niż MMA. Mamy termin, mamy rywala, mamy zaliczkę. Nagrywaliśmy ostatnio trailery. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak się stanie - powiedział Artur Ostaszewski w programie "Oktagon Live" w Kanale Sportowym.

- To będzie hit - dodał menadżer "Różala" z grupy Shocker MMA Solutions. Wydaje się więc, że w grę wchodzi występ byłego mistrza KSW w kickboxingu bądź zyskującej na popularności walce na gołe pięści.

W Polsce istnieją już trzy organizacje, które promują pojedynki bez rękawic. Jako pierwsze na rynku pojawiło się Wotore, później GROMDA, a na Pomorzu coraz prężniej działa Krwawy Sport.

Z kolei z organizacji związanych z kickboxingiem na pierwszy plan wysuwają się HFO oraz FEN. Rok temu działalność zawiesiła prężnie działająca federacja DSF Kickboxing Challenge, zmagająca się z dużymi problemami finansowymi. To właśnie dla niej ostatnią walkę stoczył w kwietniu 2018 roku Marcin Różalski.

"Różal" to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników sportów walki w Polsce. Były mistrz świata organizacji ISKA z 2007 i WKA z 2008 roku w formule K-1 z powodzeniem rywalizował w latach 2011-2017 w MMA, czego ukoronowaniem było zdobycie mistrzowskiego pasa federacji KSW w kategorii ciężkiej na PGE Narodowym.

Czytaj także: -> Babilon MMA 15. Ważna walka Daniela Skibińskiego. "Z tak wyjątkowym rywalem się nie mierzyłem" -> Boks. Knockout Boxing Night 12. Maciej Sulęcki w walce wieczoru

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53

Źródło artykułu: