Piękny gest mistrza FEN. Zbiera pieniądze na rehabilitację trenera

Kilka miesięcy temu cała sportowa Polska żyła dramatem Rafała Antończaka. Przedstawiciele świata sportów walki teraz łączą się, aby wesprzeć jego rehabilitację. Jednym z nich jest jego podopieczny - Szymon Bajor, mistrz organizacji FEN.

Artur Babicz
Artur Babicz
Szymon Bajor Materiały prasowe / Medley-Art / Na zdjęciu: Szymon Bajor
We wrześniu doszło do dramatycznych scen z udziałem Rafała Antończaka. Polak zasłabł podczas półfinałowej walki na gali A1 Federation 7. Zawodnikowi natychmiast udzielono pomocy medycznej. Szybko trafił do szpitala, ale niestety jego stan zdrowia okazał się być bardzo zły (więcej na ten temat TUTAJ).

Najnowsze informacje z portalu Siepomaga.pl (prowadzona jest tam zbiórka na leczenie zawodnika i trenera) mówią o tym, iż obecnie stan jest stabilny i niezagrażający życiu.

"Stan Rafała znacznie się poprawił, oddycha samodzielnie, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Stan zdrowia polepszył się na tyle, że możliwe było przeniesienie go do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego i rozpoczęcie kolejnego etapu powrotu do zdrowia. Pierwsze sygnały od rehabilitantów napawają nas optymizmem. Z przekazanych informacji wynika, iż Rafał reaguje na bodźce zewnętrze oraz proste polecenia. Jest on na początku długiej drogi powrotu do zdrowia, ale widać, że tak, jak wcześniej na ringu, tak i tu, jest pełen determinacji i woli walki. Wierzymy, że i tym razem uda mu się pokonać jakże trudnego przeciwnika!" - napisano w aktualizacji z 16 grudnia.

ZOBACZ WIDEO: Mamed Chalidow po operacji. Lekarze zdradzili drastyczne szczegóły

Piękny gest gwiazdy FEN

Rehabilitacja Rafała Antończaka jest bardzo kosztowna, dlatego jego rodzina prowadzi zbiórkę na ten cel na portalu Siepomaga.pl. Do tej pory zebrano już ponad 170 tys. złotych. Oprócz tego w zbiórkę pieniędzy angażują się podopieczni Antończaka.

Niedawno na taki gest zdecydował się gwiazdor Fame MMA - Piotr Szeliga (więcej na ten temat TUTAJ). Teraz natomiast w pomoc włączył się Szymon Bajor, mistrz organizacji Fight Exclusive Night. Zdecydował się on na oddanie pasa mistrzowskiego na charytatywną licytację.

"Ten pas jest dla mnie ukoronowaniem mojej sportowej kariery. Ogromny wkład w mój rozwój włożył trener Rafał Antończak, który obecnie po swoim pojedynku walczy o zdrowie .Jak obiecałem zaraz po mojej walce - pas mistrzowski federacji FightExclusiveNight wystawiam na licytacje, z której cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Rafała" - napisał Szymon Bajor w mediach społecznościowych.

Zobacz także: KSW na temat dalszej kariery Chalidowa
Zobacz także: Soldić domaga się hitowej walki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×