MŚJ w squasha: Została ósemka - tylko dwójka spoza Egiptu

O tym, że zawodnicy z Egiptu mogą zdominować MŚ juniorów w squasha mówiło się od dawna. Nikt nie przypuszczał jednak chyba, że w półfinałach obu kategorii aż 6 graczy będzie pochodziło z tego kraju.

Artur Długosz

W sobotę w klubie Hasta La Vista ostatni juniorzy, którzy zostali w turnieju, stoczą bój o awans do wielkiego finału. Poziom gry w ćwierćfinałach zapierał dech w piersiach kibicom, którzy szczelnie wypełnili ustawioną przed kortem trybunę. Niesamowite mecze rozgrywały dziewczyny, jak i chłopcy.

Wyróżniał się przede wszystkim pojedynek dwóch młodych Egipcjanek, w którym po 74-minutowej batalii zwyciężyła Mariam Metwally. Wyeliminowała rozstawioną z dwójką Nouran Gohar. - W piątym secie od wyniku 8:5 złapał mnie skurcz w stopie, ale musiałam jakoś dokończyć mecz mimo tego, na szczęście się udało - mówiła po spotkaniu zadowolona 16-latka z Egiptu.

Jeszcze dłużej walczyli ze sobą Richie Fallows z Anglii i Mohamed El Gawarhy z Egiptu. Wyszarpana przez Fallowsa w samej końcówce decydującego seta wygrana oznacza, że będzie jedynym europejczykiem w półfinale tego prestiżowego turnieju. - Niewiele brakowało, żebym ten mecz przegrał. Bóg był chyba dzisiaj po mojej stronie, bo do piłki meczowej doszedłem dzięki odbiciu piłki ramą rakiety, co zmyliło przeciwnika - mówił po spotkaniu Brytyjczyk, który zagra teraz z rozstawionym z dwójką Karimem Elhammamym.

Największą niespodzianką tej rundy była wygrana Habiby Mohamed, która w zaledwie 24 minuty rozprawiła się z Sabriną Sobhy, rozstawioną z trójką Amerykanką. Mohamed ma dopiero 14 lat więc w turnieju, w którym mogą występować zawodniczki do lat 19, nikt nie liczył na jej sukces. - Na pewno nie zjedzą mnie nerwy. Czy się denerwuję? Ani trochę. Czemu miałabym to robić? Od dzisiaj nie ma na mnie już żadnej presji - mówiła zadowolona z siebie mieszkanka Kairu.

W sobotnim półfinale zmierzy się z Nour El Sherbini, wielką faworytką turnieju, która swój pierwszy w karierze tytuł mistrzyni świata wywalczyła jeszcze wcześniej, bo jako 13-latka. Czy dojdzie do kolejnej niespodzianki? Przekonamy się już w sobotę od godziny 16:00.

Bilety kosztują 15-25 zł. Na finały wyprzedano już prawie wszystkie wejściówki